​Electronic Arts rezygnuje z mobilnych wersji Apex Legends oraz Battlefield

Wygląda na to, że Electronic Arts postanawia dać sobie spokój z utrzymywaniem kilku mobilnych projektów, w tym Apex Legends Mobile oraz Battlefieldem.

O ile Battlefield Mobile był dopiero na etapie rozwoju, o tyle Apex Legends Mobile zostało już wypuszczone i było w pełni grywalne. Jednak taki stan rzeczy potrwa jedynie do 1 maja - wtedy twórcy planują “wyciągnąć wtyczkę". Już teraz z gry zostały usunięte wszystkie mikrotransakcje, a sama gra nie jest już dostępna w żadnym cyfrowym sklepie.

Mobilne Apex Legends było zbytnim obciążeniem?

W oświadczeniu na swoim koncie na Twitterze, Respawn napisało, że była to trudna decyzja, ale spowodowana czynnikami poza ich kontrolą. Electronic Arts również odniosło się do sytuacji, pisząc, że po mocnym starcie gry, coraz trudniej było dostarczać nową zawartość w odpowiedniej jakości. Dlatego obie strony podjęły decyzję o wyłączeniu jej. W oświadczeniu pojawiły się również podziękowania dla społeczności za wsparcie.

Reklama

Pomimo tak szybkiego końca Apex Legends Mobile, które przetrwało na rynku zaledwie rok, Respawn wciąż ma plany wobec mobilnych platform do grania - tak więc za jakiś czas na pewno możemy się spodziewać nowych gier na telefony komórkowe. Firma już wcześniej próbowała stworzyć mobilne wersje swoich popularnych gier - Titanfall: Frontline oraz Titanfall: Assault. Jedna była karcianką, druga zaś - RTS-em.

Koniec również dla Battlefield Mobile

Electronic Arts odniosło się również do zamknięcia prac nad mobilnym Battlefieldem. Napisano, że jest to decyzja spowodowana zmianą podejścia do marki, zmianą wizji oraz potrzebą dostarczenia graczom gier, jakich oczekują. Mobilny Battlefield został zapowiedziany w 2021 roku, jeszcze przed problematycznym startem Battlefielda 2042 w październiku tego samego roku. Za grę było odpowiedzialne studio Industrial Toys, którego założycielem był Alex Seropian, wcześniej jeden z współzałożycieli Bungie. Jednak w grudniu 2021 roku zaczęły się pojawiać pierwsze pogłoski o rewolucji w podejściu EA i DICE do marki Battlefield.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy