​Apex Legends Mobile to popularna i dochodowa gra mobilna

Rynek gier mobilnych rozwija się coraz prężniej. Co rusz powstają nowe produkcje, które starają się zgarnąć kawałek tortu dla siebie. Jednym z najjaśniejszych punktów na tej scenie jest wersja mobilna popularnej gry Apex Legends.

Apex Legends Mobile po licznych wersjach beta finalnie ukazał się na rynku w maju bieżącego roku. Tytuł dedykowany jest wszystkim posiadaczom smartfonów i tabletów z systemami iOS oraz Android.

Sama gra to oczywiście silna inspiracja pierwowzorem, czyli Apex Legends wyprodukowanym we współpracy Respawn Entertainment z Electronic Arts. Popularny "Apex" to aktualnie jedna z najlepszych i najchętniej ogrywanych gier z gatunku battle royale.

Reklama

Kilka tygodni temu na łamach serwisu informowaliśmy, że Apex w wersji PC-towej i konsolowej przekroczył od czasu swojej premiery dwa miliardy dolarów zysków, z czego połowa wygenerowana została w ostatnim roku.

Apex Legends Mobile to gra popularna i dochodowa

Podobną drogą kroczy teraz Apex Legends w wersji mobilnej, który na rynku istnieje tak naprawdę od kilku miesięcy. Gra została pobrana do tej pory 26 milionów razy i wygenerowała ponad 20 milionów dolarów zarobku - podaje serwis Mobilegamer, powołując się na dane pochodzące z Appmagic.

Ciekawie prezentuje się podział geograficzny gry. Najbardziej dochodowym rynkiem okazała się być Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni wygenerował ponad 7 milionów dolarów.

Apex Legends to jeden z najbardziej udanych tytułów jaki wydany został w ostatnich kilku latach spod skrzydeł Electronic Arts. Gra cieszy się niesłabnącą popularnością, a skrzętnie wprowadzane aktualizacje pozwalają za każdym razem urozmaicić nieco sam gameplay. O sukcesie Apexa poświadczają wyniki finansowe i te związane z popularnością gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Respawn Entertainment | Electronic Arts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy