Reklama

Elden Ring prawdopodobnie bez opcji zapauzowania gry

​Ma być jedną bardziej przystępnych gier od FromSoftware, ale chyba nie na tyle, by pozwolić graczowi oderwać się od monitora. Flagowy brak funkcji pauzy w grze powróci prawdopodobnie także w Elden Ring.

Dzięki niedawno opublikowanemu video, prezentującymi kilkadziesiąt minut rozgrywki, fani FromSoftware w końcu mogą robić to, co lubią najbardziej. Gromadzić skrawki informacji i na tej podstawie domyślać się większej całości. Nie o fabułę tu jednak chodzi, a o mechanikę gry.

Gracze zauważyli, że w najnowszej odsłonie gry wraca znana z poprzednich części mechanika polegająca na braku pauzy w grze. Dostrzeżone zostało to podczas ekranu, na którym widać półprzezroczyste tło menu craftingu.

Dla wielu graczy, którzy są z serią dopiero od ostatniej odsłony - Sekiro: Shadows die twice jest to spore zaskoczenie. Wszyscy inny bronią, z kolei, rozwiązania i wskazują jedną sprytną metodę, która pozwala zrobić sobie przerwę bez wracania do ogniska i respawnu przeciwników.

Reklama

Tu należy się słowo wyjaśnienia. Sekiro nie zawierało tryby online, dlatego twórcy mogli pozwolić graczom na pauzowanie rozgrywki. Elden Ring wróci do założeń gry wieloosobowej znanej z serii Dark Souls czy gry Bloodborne. Gracze będą mogli w każdej chwili być najechani przez innych śmiałków, dlatego opcja pauzy jest niemożliwym do wprowadzenia elementem.

Rozwiązaniem dla graczy, którzy muszą szybko opuścić rozgrywkę, jest po prostu opcja "zakończ grę", która przenosi graczy do menu głównego tytułu, zachowując przy tym pozycję gracza oraz przeciwników, których pokonał. 

Nie ma pewności co do tego, czy pauza możliwa będzie w trybie gry offline. Jeśli jednak wziąć pod uwagę poprzednie części gry, to nie ma co na to liczyć. Miejmy nadzieję, że otwarty charakter gry pozwoli graczom na szybkie znalezienie bezpiecznych, wolnych od przeciwników miejscówek, w których będą mogli uzupełnić zapasy, stworzyć dodatkowe przedmioty, czy zapoznać się z lore świata. O tym przekonamy się już za parę miesięcy. Premiera Elden Ring przewidziana jest na 25 lutego 2022 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje