Elden Ring: Do gry wkrótce trafi nowy przeciwnik - gracze już nie mogą się doczekać

From Software ujawniło jednego z nowych przeciwników, którzy trafią do DLC Shadow of the Erdtree. Na razie nie wiadomo, czy będzie to boss czy zwykły przeciwnik, więc fani robią co mogą by się tego dowiedzieć.

Najnowszy przeciwnik został ujawniony we wpisie na oficjalnym koncie FromSoftware na X. Jest on częściowo ukryty w cieniu, co tylko wzmacnia jego pierwsze wrażenie. Jego pozbawiona oznak życia szara skóra, dwa zakrzywione ostrza oraz popękana maska sprawiają, że wygląda on jakby dopiero co wyszedł z koszmaru by pociąć gracza na strzępy.

Już po kilku minutach od pojawienia się wpisu, fani Elden Ring zaczęli spekulować, czym lub kim on jest. Twórcy gry często przemycają różnego rodzaju podpowiedzi i zagadki na temat pochodzenia różnych postaci, więc i tym razem gracze zaczęli szybko tworzyć teorie na temat tej zamaskowanej postaci.

Reklama

Jedną z najbardziej popularnych jest ta, że jest to postać spokrewniona z Omenami, gigantami z toporami, którzy pojawiają się w kilku miejscach w świecie gry. Oprócz olbrzymich rozmiarów, cechą charakterystyczną Omenów są olbrzymie rogi wyrastające z ich głów, bardzo podobne do tych w masce nowej postaci. Przypadki nie trafiają się często w Elden Ring, więc może to być całkiem prawdopodobna teoria.

Fani szybko zauważyli również kolejny interesujący detal. Nowa postać jest płci żeńskiej albo przynajmniej ma takie cechy budowy ciała. Jeden z użytkowników X zauważył, że stopy postaci mają żeńską budowę - mają niewielkie palce i dość mocno zaakcentowane podbicie. Inni gracze zauważyli, że całe ułożenie postaci w "kadrze", włącznie z ostrzami tworzy wrażenie czegoś na wzór damskich narządów rozrodczych. Macierzyństwo, więzy krwi oraz poród są ważnymi tematami Elden Ring, więc wydaje się to być kolejnym, celowym zabiegiem twórców.

Kolejny niepokojący detal nowej postaci to to, że jest znacznie wyższa niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Po rozjaśnieniu grafiki gracze odkryli, że postać się pochyla, co oznacza, że w grze prawdopodobnie natrafimy na nią w pełnym jej wzroście.

Dodatek Shadows of the Erdtree pojawi się 21 czerwca, w wersjach na PC, PlayStation 5, PS4, Xboxa Series X/S oraz Xboxa One.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elden Ring | From Software
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama