Elden Ring - Brandon Snaderson krytkuje George'a R.R. Martina

To dość rzadka sytuacja w branży gier wideo. Jeden znany pisarz skrytykował wybór innego znanego pisarza na scenarzystę. A według was kto powinien stworzyć fabułę Elden Ring?

Brandon Sanderson podczas podcastu Intentionally Blank wyraził głębokie rozczarowanie faktem, że do napisania scenariusza gry Elden Ring studio From Software zaangażowało George'a R.R. Martina. Według niego autor "Pieśni lodu i ognia" nie powinien się tym zajmować, ponieważ nie zależy mu na grach. W przeciwieństwie do Sandersona.

"From Software tworzy grę fantasy i podejmuje współpracę z pisarzem fantasy, tak? A następnie wybierają kogoś, kto całymi dniami bloguje o NFL, a nie kogoś, kto grał w ich produkcje od czasu King's Field?" - takimi słowami skrytykował wybór scenarzysty Elden Ring Sanderson. "From Software poszło do George'a i stworzyło z nim grę. Ale ja uważam, że George nie gra w gry wideo i nie ma o nich zielonego pojęcia. Ale jak sobie tam chcecie".

Reklama

Brandon Sanderson kontra George R.R. Martin?

Martin - przynajmniej póki co - nie odpowiedział na zaczepkę kolegi po fachu i mało prawdopodobne, że to zrobi. A jego pracy wykonanej przy Elden Ring nie ma na razie co komentować. Najpierw wypada zagrać w grę i poznać lepiej świat, w którego tworzeniu maczał palce ojciec książkowego pierwowzoru "Gry o tron". Jej premiera odbędzie się już 25 lutego, w wersjach na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Brandon Sanderson to pisarz powieści fantasy z wieloletnim stażem. Jest znany z serii "Ostatnie Imperium" czy "Archiwum Burzowego Światła". Po śmierci Roberta Jordana, twórcy cyklu "Koło czasu", żona zmarłego poprosiła go o dokończenie dwunastego tomu sagi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elden Ring

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama