​Ekranizacja Super Mario Bros - wszystko co wiemy o filmie. Premiera, obsada

Oto wszystko co wiemy o ekranizacji Super Mario Bros, wraz z datą premiery, zwiastunem, obsadą oraz szczegółami fabuły (uwaga na ewentualne spoilery).

Seria Mario jest jedną z najważniejszych w portfolio Nintendo od momentu premiery pierwszej części Super Mario Bros w 1985 roku. Po niemal 40 lat marka doczekała się wielu spin-offów, a w każdej znajdziecie jakiegoś kultowego bohatera, już na zawsze związanego ze światem Mario.

We wrześniu 2021 roku Shigeru Miyamoto, producent w Nintendo i jeden z twórców Mario, ujawnił plany powstania ekranizacji gry, a właściwie fakt, że taka ekranizacja już powstaje. Niektórzy mogą jeszcze pamiętać niesławny film z 1993 roku, natomiast róznica pomiędzy nimi polega na tym, że tamten był filmem z prawdziwymi aktorami, zaś nowa wersja będzie animacją. Poniżej zebraliśmy wszystkie informacje na jego temat, jakie posiadamy do tej pory.

Reklama

Super Mario Bros - data premiery

Film Super Mario Bros zaplanowano na 7 kwietnia 2023 roku w Stanach Zjednoczonych, natomiast premiera w Japonii i zapewne pozostałych krajach odbędzie się 23 kwietnia. Początkowo planowano wypuścić go pod koniec tego roku, ale po tym jak prace zostały kilka razy zahamowane różnymi czynnikami, podjęto decyzję o przesunięciu premiery. Ostatnio ujawniono też, że film otrzyma klasyfikację wiekową PG, tak więc będzie to rozrywka dla całej rodziny.

Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun filmu - drugi natomiast powinien się pojawić już wkrótce, jako element prezentacji Nintendo Direct. Pierwszy zwiastun co prawda nie ujawnia zbyt wiele, ale daje pojęcie na temat tego jak będzie wyglądała animacja oraz jak wypadają głosy aktorów.

Obsada Super Mario Bros

W głównej roli usłyszymy Chrisa Pratta, najbardziej znanego z występów w The Office oraz Strażnikach Galaktyki. Nie da się ukryć, że Chris ma bardzo oryginalne podejście do odgrywanej przez siebie roli, czym wzbudził sporo kontrowersji po premierze pierwszego zwiastuna.

Czymże jednak byłby film o Mario gdyby nie Luigi? W tę rolę wcieli się Charlie Day. Oprócz nich wystąpią - Anya Taylor Joy jako Księżniczka Peach, Jack Black jako Bowser oraz Seth Rogan jako Donkey Kong.

O czym to właściwie jest?

Jak już wspomniałem, trailer nie mówi wiele, nie ma też zbyt wielu innych przecieków na temat fabuły. W serwisie iMDB znajdziemy jedynie opis o podróżach Mario przez podziemny labirynt z bratem Luigim, ale... przyznacie sami, że opis ten równie dobrze może pochodzić z jakiejś encyklopedii gier. Zwiastun odnosi się w pewnym momencie do Grzybowego Królestwa, czyli głównej lokacji większości gier z Mario.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Super Mario Bros.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy