Eidos Montreal kolejną firmą dotknięta falą zwolnień i skasowanych projektów

Tym razem nie jest to jednak wina studia jako takiego. Embracer Group, właściciel Eidos Montreal, zwolnił 97 pracowników i - prawdopodobnie - skasował nową odsłonę serii Deus Ex, nad którą pracowało studio.

Skasowany projekt spod znaku Deus Ex był w fazie rozwoju przez ostatnie dwa lata i miał wejść do produkcji jeszcze w tym roku - tak przynajmniej twierdzi raport Jasona Schreiera, oparty o informacje od “osób zaznajomionych z planami studia". O ile samo studio Eidos nie odniosło się do kwestii gry, o tyle pojawił się komentarz na temat zwolnień. W jego fragmencie możemy przeczytać:

Wyzwania naszej branży oraz kompleksowa restrukturyzacja ogłoszona przez Embracer w końcu dosięgnęły nasze studio. Została podjęta trudna decyzja o zwolnieniu 97 osób - deweloperów, pracowników działu administracji oraz usług wspierających."

Reklama

Nowa gra Deus Ex nie została jeszcze nigdy oficjalnie zapowiedziana, ale w branży przez ostatnie lata huczało o niej na tyle głośno, by gracze mogli stwierdzić, że coś jest faktycznie na rzeczy. Już w lipcu zeszłego roku zaczęły się też pojawiać pierwsze głosy, mówiące o tym, że z powstaniem gry dzieje się coś niedobrego. To właśnie wtedy pojawiła się informacja, że aktor Elias Toufexis, zawsze wcielający się w grze w rolę Adama Jensena, protagonisty większości odsłon serii, nie pojawi się w kolejnej części. Seria Deus Ex od momentu debiutu w 2000 roku znalazła aż 14 milionów nabywców. Najnowsza jej część pojawiła się w sprzedaży w 2016 roku.

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się również o planowanych zwolnieniach w innej firmie należącej do Embracer Group - Piranha Bytes. Najpierw temat ten zaczął krążyć w formie plotek, a następnie samo studio opublikowało emocjonalną informację, w której prosi fanów by jeszcze ich nie skreślali i trzymali kciuki za znalezienie skutecznego ratunku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Embracer Group
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy