Dying Light 2 sprzedał 5 milionów sztuk w niecały miesiąc

Techland ma kolejny powód do dumy. Jeszcze niedawno polski deweloper chwalił się liczbą użytkowników Dying Light 2. Teraz przyszedł czas na sprzedaż. Ponad pięć milionów sztuk sequela znalazło się już w rękach graczy.

Bardzo długo czekaliśmy na ten tytuł. Przez parę ładnych lat niektórzy byli przekonani, że Dying Light 2 w ogóle nie istnieje. Techland najwyraźniej ciężko pracował i nie miał, czym podzielić się ze światem. Kiedy jednak wreszcie otworzyli usta, rzucili kilkoma obietnicami, których teraz konsekwentnie dotrzymują. Skutkiem oddanych deweloperów i dostarczającej tony rozrywki gry jest imponująca sprzedaż.

Reklama

Techland pochwalił się niedawno na Twitterze, że sprzedał już 5 milionów kopii Dying Light 2. Informacja ta robi jeszcze większe wrażenie, kiedy wzrokiem zejdziemy kilka linijek niżej, gdzie napisane jest, że są to dane z 28 lutego. Dying Light 2 ujrzał światło dzienne 4 lutego. Aż 5 milionów sztuk Techlandowi udało się sprzedaż w rezultacie w nieco ponad trzy tygodnie.

Trudno powiedzieć, dlaczego Techland tak długo czekał z pochwaleniem się tą informacją. Można jednak śmiało założyć, że teraz ta liczba jest jeszcze większa. Kolejny kwartalny raport finansowy może przynieść nam jeszcze bardziej imponującą liczbę sprzedanych sztuk.

Od bardzo dawna wiadomo również, że udane single playery zarabiają spore pieniądze przez parę lat od swojej premiery. Techland będzie prawdopodobnie organizował darmowe weekendy na Steamie, liczne przeceny i zachęcał tym samym do zakupu osoby, które do tej pory nie były przekonane. Twórcy zapowiadali również, że swoją grę planują wspierać przez lata. Każda kolejna aktualizacja może być więc dla wielu osób motywacją do zakupu i spróbowania swoich sił w walce z zombie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dying Light 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy