Reklama

​Dying Light 2 otrzymało dużą aktualizację usprawniającą wiele rzeczy

Dying Light 2: Stay Human niedługo będzie obchodzić rok swojego istnienia, ale szlagierowy tytuł Techlandu nadal otrzymuje regularne aktualizacje. Tym razem do gry zagościł update sygnowany numerem 1.8.0.

Dying Light 2 to udana kontynuacja wydanej siedem lat wcześniej pierwszej części fabularnej gry akcji nasyconej survival horrorem. Po oficjalnej premierze gry wypuszczono już także pierwsze duże DLC zatytułowane "Bloody Ties", które wprowadza do rozgrywki jeszcze więcej mechaniki, a przede wszystkim... krwawej jatki.

Dodatek zaliczył miesięczne opóźnienie, ale od 10 listopada można już w pełni delektować się tym, co przygotowali deweloperzy Techlandu dla swoich graczy. Na początku grudnia do gry trafiła także aktualizacja 1.8, której celem jest wdrożenie kilku nowych ulepszeń.

Reklama

Aktualizacja 1.8.0 w Dying Light 2. Co nowego?

Dużą zmianą jest funkcja redukcji choroby lokomocyjnej, którą możemy włączyć w ustawieniach. Część graczy uskarżała się na ogromną dynamikę gry połączoną z drażniącym niekiedy efektem "drgania". Od teraz ruch powinien być płynniejszy i bardziej stonowany.

Ponadto frakcja Bitersów ma zachowywać się agresywniej w stosunku do gracza, co ma nieco podnieść poziom trudności. Z bardziej technicznych aspektów wdrożono także mnożnik zasięgu LOD, który dostępny jest w zaawansowanych ustawieniach graficznych. Warto jednak do tej opcji podejść ostrożniej, bowiem może znacząco wpłynąć na wydajność naszej rozgrywki. Na blogu wyczytać możemy także, że Dying Light 2 otrzymał ulepszone renderowanie i światła.

W przeszłości sporo narzekania pojawiło się na liczne, niekiedy frustrujące błędy psujące nieco cały gameplay. Techland wraz z aktualizacją 1.8.0 zażegnał najbardziej znane problemy, które najczęściej pojawiały się u graczy. Oprócz technicznych poprawek zmodyfikowano także sam interfejs gry i błędy występujące przy okazji konkretnych lokacji.

Wspomniane zmiany dotyczą zarówno platformy PC, jak i konsol PS4 oraz Xbox. O wszystkich nowościach i zmianach związanych z update 1.8.0 możecie przeczytać pod tym adresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Techland | Dying Light 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy