Dwóch bohaterów kina akcji w jednym uniwersum

James Bond oraz John Wick to bohaterowie filmów akcji zupełnie różnych pokoleń kina. Nie oznacza to jednak, że mają ze sobą niewiele wspólnego. Studio TeaserPlay postanowiło w swoim najnowszym nieoficjalnym zwiastunie połączyć światy obu postaci i spotkać dwóch bohaterów ze sobą. Jakie to dało efekty?

James Bond i John Wick zwalczają zło na świecie

James Bond to legenda szpiegowskiego kina akcji. Fikcyjny brytyjski agent 007 od ponad pół wieku oczarowuje fanów kinematografii na całym świecie. Przez te wszystkie lata mnóstwo znakomitych aktorów wcieliło się w kreację Bonda. Do tego grona należeli m.in. tak znamienici artyści jak Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosman, czy ostatnio Daniel Craig, który już zakończył swoją przygodę z "Bondem". Wiemy, że kolejne części kręcone będą już z innym aktorem w roli głównej. Nie zmienia to faktu, że Bond pozostaje wciąż ikoniczną postacią i jednym z symboli współczesnej Wielkiej Brytanii.

Reklama

W popkulturze oczywiście pojawiają się także nowe postacie kina akcji. Jedną z nich jest John Wick odgrywany przez słynnego Keanu Reavesa. Ma on podobną rolę do Bonda. Musi on uwolnić świat od złych ludzi i często przeciwstawić się katastrofalnym skutkom działań swoich wrogów. Okazuje się, że światy obu bohaterów można świetnie połączyć. Dokonało tego studio TeaserPlay w swoim najnowszym materiale opublikowanym w serwisie YouTube.

TeaserPlay łączy uniwersa Wicka oraz Bonda

W fantazji twórców z TeaserPlay obaj bohaterowie spotkali się w jednym uniwersum. Najpierw na miejscu obecny był Wick, który przybył amerykańskim klasycznym samochodem. Tuż po nim dołączył Bond, który siedział za kółkiem swojego ulubionego Astona Martina. Brytyjski agent od razu jest uzbrojony “po zęby" w odróżnieniu od swojego amerykańskiego partnera w tym nagraniu. Nagle dzieją się rzeczy bardzo niespodziewane, ale o tym nie będziemy wspominać, żeby nie spoilerować.

Warstwa graficzna opublikowanego filmu w postaci gry wideo, została wykonana w bardzo dokładny sposób. Stało się to możliwe dzięki użyciu silnika Unreal Engine 5 od studia Epic Games. Zapewne, gdyby powstała gra łącząca uniwersum Bonda oraz Wicka, działoby się w niej bardzo dużo, a huk wystrzeliwanych pocisków z karabinów i pistoletów mógłby nie mieć końca. Generalnie jest to bardzo ciekawy koncept na grę dla dużych studiów zajmujących się tego typu działaniami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: John Wick | James Bond
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy