Druga część filmu Uncharted już powstaje. Potwierdza to gwiazdor kina

Uncharted to jedna z najlepszych gier przygodowych ostatniej dekady. Ekskluzywna produkcja Sony przez lata była dostępna wyłącznie na konsole PlayStation. Dopiero w 2022 na rynku pojawiła się "pecetowa" wersja. W ubiegłym roku miała miejsce także kinowa adaptacja gry. Teraz potwierdzają się informacje na temat prac nad drugą częścią. Istotnej wypowiedzi w tym temacie udzielił serwisowi "The Direct" Mark Wahlberg, który w pierwszej części grał jedną z głównych postaci.

Film Uncharted nie zachwycił widzów

W lutym ub. roku miała miejsce premiera filmu Uncharted. Głównym bohaterem - podobnie jak to było w grze wideo - był Nathan Drake. Poszukiwacz skarbów, który ma również na bakier z prawem. W tej roli wystąpił znany przede wszystkim z "Supermana" Tom Holland. Partnerował mu Mark Wahlberg, który zagrał przyjaciela - Victora "Sully" Sullivana.

W gwiazdorskiej obsadzie znalazł się również Antonio Banderas - przed laty znany w roli Desperado u boku Salmy Hayek. Świetny dobór aktorski nie przekonał jednak widzów na tyle, by temu filmowi wystawili dobre oceny. Użytkownicy prestiżowego serwisu imdb.com ocenili film na 6,3 w dziesięciostopniowej skali.

Reklama

Jest to bardzo mizerna nota, nieco wyrastająca powyżej przeciętności. W głosowaniu wzięło udział ponad 245 tysięcy internautów, więc jest to jak najbardziej wiarygodna ocena. Nie jest to niestety odosobniony przypadek wśród ekranizacji gier wideo. Bardzo często taki zabieg kończy się klapą. Jednak twórcy nie poddają się po pierwszej części i wszystko wskazuje na to, że już planowana jest druga część Uncharted. Informacje potwierdza gwiazdor filmu.

Gwiazdor kina wypowiada się o nowym Uncharted

Mowa o Marku Wahlbergu, który odgrywał jedną z głównych postaci filmu. Teraz potwierdził, że istnieje już napisany szkielet scenariusza drugiej części Uncharted, lecz jeszcze prace nad nim są kontynuowane.

Zatem prawdopodobnie postać Victora Sullivana będzie zdecydowanie starsza, niż było to w pierwszej części. Stosunkowo młody wygląd tego bohatera z gry dostarczył sporej liczby kontrowersji. W oryginale "Sully" wyglądał znacznie starzej w porównaniu do tego, jak zostało to przedstawione w kinowej adaptacji. Teraz wąsy prawdopodobnie mają mocniej uwiarygodnić postać.

Wahlberg w dalszych fragmentach wywiadu wyznaje, że początkowo próbował zapuścić naturalny zarost, lecz nie udawało się to. Aktor zdecydował się na to, by na potrzeby filmu nosić sztuczne wąsy, co znacznie poprawi komfort jego samopoczucia. Wyraził także podziw wobec artystów, którzy dla swojej roli potrafią w znaczny sposób zmodyfikować swój wygląd.

Jak na razie jednak producenci nie wypowiadają się na temat kontynuacji filmowego Uncharted. Nie wiemy nawet, w jakim roku miałaby nastąpić premiera filmu. Na razie otrzymaliśmy dość szczątkowe informacje i musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać na to, aż oficjalne informacje znajdą się w przestrzeni publicznej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Uncharted
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy