Reklama

Dreamfall Chapters: Duże szanse na konsolowe wersje

Dreamfall Chapters zapowiedziany został na razie tylko w wersji PC (Windows, Maki i Linux).

Okazuje się jednak, że developerzy chcą wydać swoją grę także na innych platformach - a konkretniej konsolach nowej generacji. I już prowadzą rozmowy na ten temat z ich producentami. W rozmowie z serwisem Eurogamer Ragnar Tornquist, prezes studia Red Thread Games, wyjawił, że wraz ze swoją ekipą chce wydać Dreamfall Chapters także na Xboksie One i PlayStation 4. Podjęto już nawet stosowne kroki w tym kierunku.

"Przygotowujemy się do wydania gry na konsolach, choć na razie niczego oficjalnie nie ogłosiliśmy. Chcemy, by produkcja dotarła do jak największej liczby graczy. Bardzo dobrze gra się w nią siedząc na kanapie przed wielkim telewizorem - to idealna gra do takiego stylu zabawy. Tak czy inaczej tworzymy ją w oparciu o technologię multiplatformową, więc szanse, że zostanie ona wydana na jednym lub obu next-genach, są bardzo duże" - mówi Tornquist.

Reklama

Tornquist dodał, że już prowadzone są stosowne rozmowy z Microsoftem i Sony, choć negocjacje z japońską firmą przebiegają dużo lepiej.

"Rozpoczęliśmy rozmowy z Microsoftem. Xboks One wraz z firmą dostał ostatnio sporo batów [od graczy], ale dla nas wciąż jest bardzo interesującą platformą. Oficjalnie powiedziałbym też, że Sony jest bardziej otwarte na niezależnych developerów, wiec rozpoczęcie dialogu z tym koncernem i uzyskanie jego wsparcia jest dla nas dużo łatwiejsze. Nieco trudniej jest w przypadku Microsoftu, ale nie wykluczamy niczego" - dodaje Tornquist.

Pod uwagę brane jest także wydanie Dreamfall Chapters na Wii U, ale będzie to trudniejsze niż w przypadku next-genów. Chodzi oczywiście o moc konsoli, która jest dużo mniejsza nić PC, XBO oraz PS4. W przyszłości planowana jest również wersja na tablety, ale jej produkcja rozpocznie się dopiero po premierze edycji pecetowych i konsolowych - developerzy muszą nad nią dłużej popracować, dostosowując interfejs do ekranów dotykowych.

CD Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy