Reklama

Dragon’s Dogma zawita na Xbox One i PlayStation 4

​Dragon’s Dogma pojawi się na kolejnych platformach sprzętowych. Capcom ujawnił, że zamierza przenieść grę na konsole obecnej generacji - Xbox One i PlayStation 4.

Pierwsze informacje o planach wydania produkcji na najnowsze platformy Microsoftu i Sony pojawiły się na łamach japońskiego magazynu Famitsu. Początkowo nie wiadomo było czy produkcja ukaże się poza Japonią, ale ostatecznie potwierdzono, że trafi też w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Szczegóły na temat wydania przygotowywanego z myślą o Xbox One i PlayStation 4 nie są na razie znane. Niewykluczone jednak, że otrzymamy standardowy zestaw ulepszeń, w tym wyższą płynność oraz rozdzielczość wyświetlanego obrazu.

Dragon’s Dogma w maju 2012 roku ukazało się na Xbox 360 i PlayStation 3. Jedenaście miesięcy później światło dzienne - na tych samych sprzętach - ujrzała rozszerzona edycja, w skład której poza podstawową wersją gry wszedł dodatek o nazwie Dark Arisen. W styczniu ubiegłego roku pakiet zawierający DLC trafił na PC.

Reklama

W produkcji wcielamy się w jegomościa, którego smok pozbawia serca. Utrata narządu nie prowadzi jednak do śmierci bohatera, który postanawia wyruszyć z misją zgładzenia potwora. Podczas zabawy możemy skorzystać z pomocy tak zwanych pionków (w oryginale pawns) - postaci kierowanych przez sztuczną inteligencję.

Dokładna data premiery Dragon’s Dogma: Dark Arisen w wersji Xbox One i PlayStation 4 nie jest na razie znana. Na konsolach obecnej generacji gra powinna jednak zadebiutować w trakcie tegorocznej jesieni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje