Doskonały cosplay z Prince of Persia. Fani rosyjskiej artystki są zachwyceni

Prince of Persia jest znana zarówno młodszym, jak i znacznie starszym fanom gier wideo. Przygodowa gra od wielu lat należy do jednych z najbardziej znanych tytułów w dziejach wirtualnych rozgrywek. Jedna z cosplayerek postanowiła oddać swego rodzaju hołd jednej z postaci i stworzyła bardzo ciekawy cosplay.

Seria Prince of Persia zapisała się w kanonie najważniejszych gier

Prince of Persia to seria gier przygodowych znana jeszcze od końcówki lat 80-tych ub. wieku. Za jej stworzenie i zarazem wydanie odpowiada amerykańskie studio Brøderbund Software. Pomimo tego, że od niemal 35 lat marka jest znana na rynku, do tej pory powstały zaledwie trzy części głównej serii. Warto jednak dodać, że w ramach uniwersum mieści się także seria Piaski Czasu czy inne spin-offy, które tematycznie zazębiają się z główną serią. Od czasu powstania serii już kilka pokoleń zdążyło wychować się na Prince of Persii. W Polsce szczyt popularności produkcja miała na przełomie lat 90-tych i początku obecnego milenium.

Reklama

Wówczas zarówno młodsi, jak i starsi gracze pochłaniali się w przygodach zaserwowanych nam przez twórców gry. W tym roku powstała kolejna część. Tym razem w formie platformówki 2.5D - Prince of Persia: Zaginiona Korona. W trakcie rozgrywki musimy rozwiązać zagadki, uniknąć zagrożenia ze strony przeciwników oraz eksplorować mapy. W związku ze styczniową premierą, w sieci zrobiło się nieco głośniej na temat tytułu. Jedna z cosplayerek przygotowała bardzo ciekawy strój z gry. Fani w sieci byli zachwyceni tym projektem.

Rosjanka zachwyciła cosplayem

Za projekt odpowiedzialna jest jedna z najbardziej znanych cosplayerek na scenie - Zhanna Rudakova, w sieci tworząca pod pseudonimem JannetInCosplay. Kobieta na swoim Instagramie zgromadziła niemal pół milionów fanów, a źródłem tego są niesamowite projekty postaci z gier wideo. Dokładność w wykonaniu kolejnych cosplayów sprawia, że internauci są bardzo zachwyceni kolejnymi dokonaniami Rudakovej. Rosjanka tym razem pokusiła się o odwzorowanie postaci Kaileeny w prawdziwym życiu.

Kaileena to Cesarzowa Czasu. Początkowo była ona jedną z antagonistek głównego bohatera, lecz z biegiem fabuły i zmian w uniwersum, ta zaczęła jemu sprzyjać. Wystąpiła ona w dwóch częściach - Prince of Persia: Dusza Wojownika oraz Prince of Persia: Dwa Trony. Rudakova postanowiła w ciekawy sposób urzeczywistnić tę bohaterkę.

Najważniejszym elementem zaprezentowanego cosplayu jest makeup. Kobieta sprawiła, że jej twarz jest bardzo podobna do wyglądu bohaterki z gry wideo. Reszta cosplayu pod względem barw bardzo mocno nawiązuje do Kaileeny. Cała oprawa jest w rubinowych barwach, co mocno oddaje klimat tej postaci. Kobieta trzyma w ręku kielich, a obok niej znajdują się na tacy winogrona, świeczki oraz jabłko. Wszystko jest bardzo mocno klimatyczne i zarówno artystce, jak i fotografowi udało się uzyskać niepowtarzalną atmosferę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prince of Persia | cosplay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama