Doom II: Nowa mapa zarobiła już ponad 25 tysięcy euro dla Ukrainy

John Romero - jeden z założycieli firmy id i twórca najlepszych map do Dooma - niedawno stworzył nowy level. Dochody z jego zakupu twórca przeznaczy na wsparcie Ukrainy.

Od lat nic tak nie zjednoczyło ludzi i świata zachodniego, jak inwazja Rosji na Ukrainę. Nie dość, że wielkie korporacje i koncerny zawieszają współpracę z Rosją, to jeszcze powstaje mnóstwo oddolnych inicjatyw i zbiórek, których celem jest pomoc zaatakowanej przez armię Putina ludności. Branża gamingowa - zawsze oskarżana o całe zło tego świata - także pokazała, jak duże serce mają gracze i twórcy gier. Jedną z takich osób jest John Romero - twórca Dooma i autor jednych z najlepszych map do tej gry.

Nowa mapa nazywa się One Humanity i do tej pory zarobiła już 25 tysięcy euro (to daje trochę ponad 27 tysięcy dolarów). Całe wpływy z tej akcji mają zasilić konta Czerwonego Krzyża oraz Centralnego Funduszu Reagowania Kryzysowego ONZ. Autor bardzo dziękuje wszystkim, którzy zdecydowali się zagrać w jego najnowsze dzieło i wesprzeć Ukrainę.

Reklama

Nowy poziom do Doom II sprzedał się w ponad 5000 sztuk!

Romero wypuścił nowy poziom Doom II zaledwie kilka dni temu, a już udało się zebrać bardzo pokaźną kwotę. Nowa mapa kosztuje 5 euro i można ją kupić ze strony internetowej Johna Romero. 100% pieniędzy przekazane będzie na szczytny cel. To nie jedyny przypadek, gdzie osobistości lub firmy z branży gier komputerowych angażują się w pomoc na wschodzie.

Trwający atak na Ukrainę pokazał, jak szybko i jak sprawnie gracze (oczywiście nie tylko oni) potrafią zorganizować się wokół słusznej sprawy. Postawa Romero jest jak najbardziej godna pochwały i powinna być przykładem dla innych twórców, którzy swoim nazwiskiem i umiejętnościami mogą uczynić sporo dobrego dla zaatakowanej ludności Ukrainy.

Ostatnio sporo pisaliśmy także o wsparciu ze strony polskich deweloperów. CD Projekt RED i 11 bit studios bardzo mocno zaangażowały się w pomoc na Ukrainie.

-------------------------------------------------------------------------------

Serwis z ogłoszeniami dla osób z Ukrainy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Doom II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy