Dlaczego kontroler Xboxa nadal korzysta z baterii AA? Nie chodzi o współpracę z Duracellem

​Dlaczego kontroler do Xbox Series X/S nadal korzysta z baterii AA? Pojawiła się informacja jakoby chodziło o współpracę Microsoftu z Duracellem.

Kontroler do Xbox Series X/S nie przeszedł rewolucji względem poprzedniego modelu, a bardziej mało znaczącą ewolucję i to w sumie dobrze, bo pad stworzony przez Microsoft jest jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepszą propozycją.

Firma od lat korzysta w swoich kontrolerach z wejścia na baterie AA i co ciekawe nie uległo to zmianie także w przypadku nowej generacji. Dlaczego? Początkowo gruchnęła wieść, że chodzi o współpracę z Duracellem, aczkolwiek Microsoft odniósł się do tej rewelacji przyznając, że celowo oferuje klientom możliwość wyboru obejmującego użycie baterii AA dowolnej marki.

Reklama

Faktem jest natomiast to, że przedsiębiorstwo z Redmond współpracuje z Duracelem, w efekcie baterie tej marki są dostarczane w pakiecie z kontrolerami Xbox, z kolei producent baterii od dawna promuje konsolę w różnych kampaniach marketingowych.

Warto wspomnieć, iż Xbox używa wymiennych baterii w kontrolerach od czasu premiery konsoli Xbox 360 w 2005 roku, podczas gdy większość innych urządzeń peryferyjnych już dawno przeszła na akumulatory. Nic nie wskazuje jednak na to, aby w najbliższej przyszłości uległo to zmianie.

W przeszłości przedstawiciel Microsoft, Jason Ronald zaznaczał, że istnieje pewna grupa klientów, którzy nadal chcą korzystać ze standardowych baterii AA. Należy zaznaczyć, że kontrolery pokroju Xbox Elite Series 2 mają wewnętrzny akumulator i nie wymagają baterii typu AA.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy