Discord posiada wbudowaną tajemniczą funkcję. Praktycznie nikt o niej nie wie

Właściciele popularnej aplikacji społecznościowej Discord, w dosyć nietypowy sposób klasyfikują wiek oraz płeć użytkowników korzystających z programu. By zdefiniować te dwie dane, aplikacja korzysta z uczenia maszynowego opartego o algorytmy sztucznej inteligencji.

Czym jest Discord?

To popularna aplikacja społecznościowa funkcjonująca w sieci od 2015 roku. Od tamtej pory Discord rozrósł się do potężnych rozmiarów. Usługa pozwala na tworzenie własnych serwerów, a w ramach nich oferuje różnorodne funkcje. Oprócz komunikacji tekstowej i głosowej, Discord spełnia się jako forum dyskusyjne, pozwalające też na publikowanie zdjęć, filmów, czy prowadzenie transmisji na żywo. Platforma stanowi prawdziwy przytułek dla milionów graczy na całym świecie, którzy dzięki Discordowi budują swoje własne społeczności.

Reklama

Aplikacja dostępna jest na platformie PC za pośrednictwem dedykowanej aplikacji oraz strony WWW. Program pobrać można też na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Od pewnego czasu Discord zintegrowany jest również z konsolą Xbox i PlayStation.

Discord analizuje swoich użytkowników, korzystając ze sztucznej inteligencji

Użytkownik @DiscordPreviews dotarł do ciekawych analiz, które zaprezentował na swoim profilu w serwisie X (ex-Twitter). Według jego danych Discord korzysta z uczenia maszynowego opartego o algorytmy AI z zadaniem klasyfikowania płci i wieku użytkowników aplikacji. Funkcja ta ma działać nieustanie od 2022 roku.

Discord nie wymaga od swoich użytkowników podawania płci podczas procesu rejestracji. Program nakazuje jednak podanie wieku, z uwagi na potencjalne ograniczenie możliwości niektórych osób na dołączenie do serwerów np. przeznaczonych tylko dla pełnoletnich.

Przedstawiciele Discorda w komunikacie przekazanym serwisowi Dexerto przyznali, że "wykorzystują informacje, które pomagają lepiej zrozumieć działalność i ulepszyć produkt". Każdy użytkownik platformy może wyłączyć opcję wykorzystania danych w ustawieniach prywatności aplikacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Discord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama