Reklama

Diablo Immortal zostało zbanowane w niektórych krajach ze względu na loot boxy

​Holandia i Belgia walczą z agresywnymi mikropłatnościami w grach wideo. Najnowszą ofiarą praw dotyczących loot boxów jest Diablo Immortal, które nie będzie dostępne w obu krajach. Dotyczy to zarówno smartfonów, jak i Battle.netu.

Od premiery Diablo Immortal dzieli nas już zaledwie kilka dni. Blizzard przez długie miesiące milczał na temat swojej gry mobilnej i kupił sobie tym sposobem tyle czasu, żeby stworzyć betę wersji PC. Target nowego Action RPG znacząco w rezultacie urósł, a grą zainteresowani są już nie tylko mobilni gracze, ale również fani Blizzarda i Diablo.

Głównym tematem dyskusji w kontekście Diablo Immortal jest aktualnie monetyzacja. Kiedy gra powstawała na urządzenia mobilne, większość fanów serii z góry założyła, że będą tam jakieś elementy pay to win, jak w wielu innych produkcjach na smartfony. Niedawno dowiedzieliśmy się jednak o planowanej premierze na PC i niedługo później Blizzard zaczął aktywnie poruszać temat pay to win.

Reklama

Jest jednak jeszcze jeden element, który w niektórych grajach ma jeszcze większe znaczenie niż kupowanie sobie przewagi nad innymi graczami - loot boxy. Jest to stara mechanika, z której w imię battle passów zrezygnowała już większość popularnych gier multiplayer. Wciąż jest jednak kilka tytułów, które nie pozwalają graczom wydać pieniędzy na konkretny przedmiot i zamiast tego wciągają ich w jedną, wielką ruletkę.

Belgowie i Holendrzy jeszcze w 2018 roku zadecydowali, że loot boxy są formą hazardu. W związku z tym w obu tych krajach przestały ukazywać się gry zawierające tę mechanikę. Activision Blizzard w krótkim oświadczeniu opublikowanego na łamach Eurogamera poinformował, że dla Diablo Immortal nie będzie żadnego wyjątku. Gra nie pojawi się na belgijskich i holenderskich Google Play Store, App Store oraz Battle.net.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama