Diablo Immortal inspiracją Blizzarda przy tworzeniu nowej klasy dla Diablo 4

Twórcy popularnej gry wiedzą jednak, że wielu z was wolałoby mieć klasę paladyna.

Pierwsze duże rozszerzenie DLC do Diablo IV, Vessel of Hatred, pojawi się jeszcze w tym roku. Doda ono nie tylko nowy region do eksploracji i łupienia, ale także nową klasę - Spiritborn - nigdy wcześniej nie widzianą w serii. Według Blizzarda, decyzja o dodaniu nowej klasy została podjęta po tym, jak Diablo Immortal odniosło tak duży sukces.

Reklama

Zapowiedziany jeszcze w listopadzie 2023 roku dodatek Vessel of Hatred jest pierwszym płatnym rozszerzeniem do Diablo 4. Pojawi się on pod koniec tego roku, po wielu miesiącach (w większości) dobrze przyjętych aktualizacji i poprawek do podstawowej wersji gry, w tym po ogromnym odświeżeniu łupów, jakie miało miejsce w kwietniu. Gra jest więc w całkiem dobrym stanie i wydaje się, że jest to idealny czas by dodać nowy obszar do eksploracji, jak również nową klasę. Być może jednak rozszerzenie to mogłoby zawierać bardziej tradycyjną, istniejącą wcześniej klasę Diablo, gdyby nie Immortal - mobilny spin-off. To w Immortal miało miejsce dodanie nowych archetypów do action RPG Blizzarda, skoncentrowanych na łupach.

W wywiadzie dla serwisu GamesRadar+, szef serii Diablo, Rod Fergusson, wyjaśnił, że wprowadzenie Blood Knight w Immortal w 2023 roku pomogło jemu i zespołowi nabrać pewności siebie przy tworzeniu Spiritborn w Diablo 4.

Tak więc teraz, przed październikową premierą Vessel of Hatred, Fergusson powiedział Gamesradar+, że "czuje się dobrze", dodając do serii coś, co nie jest "natychmiast rozumiane jako klasyczny archetyp" z gier i opowieści fantasy. Potwierdził też przy okazji, że on i zespół Blizzarda doskonale wiedzą, że wiele osób chciałoby zobaczyć w grze paladyna.

Miejmy nadzieję, że w kolejnej aktualizacji lub rozszerzeniu Blizzard przywrócili klasę krzyżowca i będziemy mogli godzinami rozbijać demony tarczą, tak jak robiliśmy to w Diablo 3: Reaper of Souls i Diablo Immortal. Dodatek Vessel of Hatred do Diablo 4 pojawi się 8 października na wszystkich platformach, na których dostępna jest gra.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blizzard | Diablo 4 | Diablo Immortal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy