​Diablo Immortal bez premiery w Chinach z powodu kontrowersji?

Premiera najnowszego dzieła od Blizzard Entertainment zaliczy opóźnienie na chińskim rynku. Diablo Immortal nie zadebiutuje o czasie z powodu kontrowersji związanych z mikropłatnościami?

Diablo Immortal wraz ze swoją globalną premierą rynkową zrobił całkiem niemałe poruszenie w branży gier, a w szczególności wśród tytułów dedykowanych urządzeniom mobilnym. Samo dzieło Blizzarda spotkało się z dużą krytyką ze strony licznej społeczności graczy.

Nie przeszkodziło to jednak produkcji, która zadebiutowała oficjalnie trzy tygodnie temu, święcić pierwszych triumfów. Najnowsza odsłona Diablo zanotowała od czasu swojej premiery kapitalny wynik sprzedażowy i zarobiła ponad 24 mln dolarów - jak sugerują raporty.

Reklama

Oczywiście dochody pochodzą tylko i wyłącznie z mikropłatności, które to spotykają się ze wspomnianą krytyką. Rzeczone mikropłatności mają też być powodem, dla którego Diablo Immortal nie pojawi się oficjalnie w Chinach, chociaż premiera gry w Państwie Środka zapowiedziana została na 23 czerwca.

Premiera Diablo Immortal w Chinach przełożona. Mikropłatności przeszkodą?

Te mniej oficjalne mówią jednak o czymś innym. Gdzieś na linii między producentami gry, a niektórymi serwisami społecznościowymi w Chinach wystąpił konflikt. Najnowsze dzieło Diablo zablokowane zostało m.in. przez Weibo (portal mikroblogowy) przez kontrowersje związane z mikropłatnościami.

Nie wiadomo dokładnie kiedy chińscy gracze otrzymają w sposób oficjalny wejście na serwery Diablo Immortal.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blizzard Entertainment | Diablo Immortal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy