Reklama

Diablo III: Pierwsze recenzje konsolowej wersji. Sukces?

Już w przyszłym tygodniu na konsolach pojawi się nie byle kto, bo sam blizzardowski Diabeł. Na razie jednak zapoznać się mogli z nim dziennikarze, którzy podzielili się już swoimi opiniami.

Tak jest - w sieci pojawiły się pierwsze recenzje Diablo III w wersji na X360 i PS3.

Co tu dużo mówić - wygląda na to, że ponownie udało się Blizzardowi stworzyć świetna grę. Na przykład serwis Game Informer ocenił konsolowe Diablo III na 9,25/10. Recenzent chwali sobie przede wszystkim zmiany, jakie pojawiły się w wersji na platformy Microsoftu i Sony. Modyfikacje rozgrywki były niezbędne, a jedna z najważniejszych tyczyła się sterowania - kontrolę za pomocą klawiatury i myszy zastąpiono padem. I to się ponoć udało.

Reklama

Autor tekstu tłumaczy, że teraz gracze mają większą władzę nad kierowaną postacią - steruje się nią bowiem bezpośrednio z pomocą grzybków analogowych, a nie kliknięciami gryzonia. Mimo to zachowano taktyczną głębię rozgrywki i możliwość dostosowania bohatera do własnych potrzeb. Zmianie uległo także okienko ekwipunku, które niestety nie jest doskonałe - posiadane graty możemy podejrzeć w kołowym menu, problem tylko w tym, że porównywanie poszczególnych przedmiotów zajmuje więcej czasu niż na PC. Na szczęście teraz wszelkie zbroje i bronie zajmują po jednym slocie, a nie jak na komputerach - kilka. Nie trzeba się więc gimnastykować, by pomieścić wszystko w plecaku.

W konsolowej wersji zrezygnowano także z konieczności rejestracji w serwisie Battle.net, znika więc obowiązek stałego połączenia z internetem, pozbyto się również domu aukcyjnego. Najwięcej radości przynosi jednak wspólna rozgrywka w kooperacji (także przy jednym urządzeniu), jedyny kłopot pojawia się przy otwieraniu okna ekwipunku i dzielenia się przedmiotami z innymi - wtedy rozgrywka zatrzymuje się u wszystkich uczestników zabawy.

System sterowania, a zwłaszcza co-op chwali sobie też serwis Eurogamer, który wystawił ocenę 9/10. Dzięki rozgrywce na padzie, gracz może teraz robić m.in. uniki - nie trzeba chyba mówić, jak wpływa to na zabawę. A wspólna gra ze znajomymi gwarantuje więcej satysfakcji niż w pojedynkę.

Poniżej znajdziecie pełną listę dotychczas wystawionych not:

  • OPM - 8/10
  • Game Informer - 9,25/10
  • Eurogamer - 9/10
  • GameSurf - 9/10
  • GamesVillage - 8,9/10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy