Diablo III: Dom aukcyjny nadal nieczynny

Blizzard wciąż nie poradził sobie ze spustoszeniami, jakie w ekonomii Diablo III wywołał patch 1.0.8, który umożliwił graczom łatwe mnożenie wirtualnego złota.

Dom aukcyjny w amerykańskich wersjach gry wciąż jest nieczynny i taka sytuacja może potrwać jeszcze przez dłuższy czas. W poście na łamach forum Battle.netu community manager podpisujący się pseudonimem Lylirra poinformował, że Blizzard zdecydował się przeprowadzić pełen audyt ostatnich transakcji, w których płacono zarówno złotem, jak i prawdziwą gotówką koncentrując się na użytkownikach, którzy wykorzystali błąd, jaki pojawił się wraz z patchem 1.0.8.

Oczywiście developerzy mogliby pójść prostszą drogą resetując serwery Diablo III, ale wtedy gra byłaby wyłączona na cały dzień, a graczom wyzerowane zostałyby nie tylko konta z wirtualną i rzeczywistą kasą, ale też wszystkie dotychczasowe osiągnięcia i postępy w rozgrywce.

Niestety w wyniku tego dom aukcyjny w amerykańskich wersjach gry musi być offline. Do kiedy? Do czasu zakończenia śledztwa. Na razie Blizzard nie jest pewny, kiedy się ono zakończy, ale ma nadzieję, że wszystko wróci do normy w ciągu doby.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy