Diablo 4 - jaką klasę postaci wybrać w beta testach?

​Beta testy Diablo 4 trwają zaledwie kilka dni i nie pozwalają długo zastanowić się nad wyborem postaci. Ułatwiamy tę decyzję, krótko omawiając wszystkie pięć klas dostępnych w otwartej becie nowego action RPG Activision Blizzard.

Barbarian

Barbarzyńca w Diablo 4 to najbardziej klasyczna wersja melee postaci. Trzymamy się samego środka walki, mamy różne okrzyki wzmacniające nasze ataki i kilka umiejętności do wyboru, które zadają duże obrażenia na bliskim dystansie.
Na powyższym materiale możecie zobaczyć jeden z najbardziej klasycznych buildów Barbarzyńcy z minionej bety, który opiera się o znaną doskonale fanom action RPG umiejętność Whirlwind. Postać używa swoich krzyków, nakłada negatywne efekty na przeciwników i kręci się dookoła własnej osi.

Reklama

Fani tego typu postaci prawdopodobnie nie będą mogli oprzeć się Barbarzyńcy, ale warto mieć na uwadze fakt, że w pierwszej becie była to najsłabsza klasa. Sytuacja wyglądała o tyle słabo dla Barbariana, że sam Blizzard zgodził się już ze społecznością i zapowiedział buffy.

Druid

Druid owiany jest wciąż dosyć sporą tajemnicą, bowiem będzie on dostępny dopiero od otwartych beta testów. Mimo tego pozostaje on jedną z najbardziej ekscytujących klas Diablo 4. Słynny Druid ominął niestety całą poprzednią odsłonę i po wielu latach przerwy dopiero teraz wraca do action RPG Blizzarda.

Najbardziej charakterystyczną umiejętnością Druida jest oczywiście możliwość zmiany formy. Nasza postać może zmienić się w niedźwiedzia, wilka, zyskać dzięki temu zestaw nowych umiejętności, a nawet wezwać dodatkowe zwierzęta do walki po naszej stronie.

Necromancer

Druga klasa, która dostępna będzie pierwszy raz w otwartej becie Diablo 4 jest dobrze znana fanom trójki. Necromancer utrzymał swój charakterystyczny styl i wyjątkowy zestaw umiejętności pozwalający mu przyzywać zmarłych i tworzyć własną armię potworów.

Necromancer zapowiada się dzięki temu na głównego summonera Diablo 4. Jeżeli jesteście fanami Necromancera z Path of Exile albo Last Epoch i lubicie, kiedy w walce pomaga Wam potężna armia minionów, Necromancer w Diablo 4 będzie władał specjalną księgą, która pozwoli mu przyzywać szkielety i golemy.

Rogue

W przeciwieństwie do pozostałych klas, które reprezentują dosyć podobny styl gry niezależnie od obranej w drzewku talentów ścieżki, Rogue ma do zaoferowania dwa, drastycznie różne metody do przejścia kampanii. Możemy pójść bowiem ścieżką melee, tańczyć pomiędzy przeciwnikami i unikać ich ciosów, albo postawić na kusze oraz łuki i z bezpiecznej odległości radzić sobie z rywalami.

Rogue zyskał sobie wielu fanów podczas pierwszych beta testów i okazał się wyjątkowo skuteczną postacią. Ma on dostęp do kilku cennych defensywnych umiejętności, może szybko poruszać się po mapie, a na bliskim zasięgu radzi sobie zdecydowanie lepiej niż Barbarzyńca.

Sorceress

Czarodziejka błyskawicznie stała się przedmiotem głośnych dyskusji wśród członków społeczności Diablo 4. Była to zdecydowanie najmocniejsza klasa pierwszych beta testów, która ma dostęp do szerokiego wachlarza umiejętności i może zadawać ogromne obrażenia.

Co więcej, Sorceress dużo lepiej radzi sobie z większością bossów i misji podczas kampanii. Ma kilka silnych, defensywnych umiejętności i może trzymać się na bardzo daleki dystans od przeciwników, jednocześnie zadając duże obrażenia, co czyni ją niemalże nieśmiertelną w większości scenariuszy.

Wciąż jest to oczywiście gameplay, który nie przypadnie do gustu wszystkim graczom. Sorceress skupia się głównie na rzucaniu czarów, uciekaniu od swoich przeciwników i nie może stać tuż przed nosem silnych bossów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama