Diablo 4: Jak przygotować się do pierwszego sezonu?

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza, obszerna aktualizacja Diablo 4. Blizzard oficjalnie zapowiedział Season of the Malignant, a my tłumaczymy, jak najlepiej przygotować się do premiery nowej zawartości.


Podstawowe zasady sezonu w Diablo 4

Season of the Malignant debiutuje już 20 lipca 2023 roku. Podobnie jak w przypadku sezonów w innych grach, światło dzienne ujrzy aktualizacja, a po jej ściągnięciu będziemy mogli zalogować się na serwery Diablo 4 i przetestować całą nową zawartość.

Podczas transmisji zapowiadającej nowy sezon Blizzard potwierdził również ważny aspekt nadchodzącego wydarzenia, który zdziwił niedawno wielu członków społeczności. Aby wziąć udział w sezonie, będziemy musieli stworzyć nową, sezonową postać. Tylko w ten sposób będziemy w stanie brać udział we wszystkich aktywnościach ekskluzywnych dla Season of the Malignant.

Reklama

Początek sezonu nie oznacza jednak, że postaci rozwijane przez ostatni miesiąc znikają. Jeżeli nie interesuje Was zawartość sezonowa, możecie dalej kontynuować przygodę na swoim aktualnym bohaterze. Blizzard potwierdził jednak, że te postaci nie będą mogły brać udziału w sezonowej przygodzie i co za tym idzie, levelować Battle Passa. Cały karnet oraz zawarte w nim przedmioty kosmetyczne zarezerwowane są dla postaci sezonowych.

Ołtarze Lilith i mgła wojny

Blizzard wysłuchał na szczęście próśb wielu graczy i postanowił przenieść część progresu postaci z podstawowej wersji gry, ogrywanej przez nas do tej pory, do nowej postaci sezonowej. Zaraz po zalogowaniu się na naszą postać sezonową zdobędziemy w rezultacie punkty Renownu za odkryte Ołtarze Lilith oraz wszystkie regiony otwartego świata.

Najbardziej pożyteczną rzeczą, jaką możecie zrobić przed 20 lipca jest w rezultacie zdobycie wszystkich Ołtarzy Lilith. Każdy z nich zapewnia wszystkim naszym postaciom kilka punktów atrybutów oraz punkty Renownu niezbędne, aby zdobyć maksymalny poziom reputacji i odblokować ukryte ze nimi nagrody. Nowa postać sezonowa zyska w ten sposób ogromną przewagę i będzie levelować zdecydowanie szybciej niż reszta graczy.

Przez ostatni miesiąc powstały na szczęście cenne narzędzia, które ułatwiają fanom Diablo 4 zdobycie wszystkich Ołtarzy. Wystarczy wejść na jedną z interaktywnych map, wybrać Ołtarze Lilith i podążać za znacznikami.
Eksplorując mapę Diablo 4, warto również rozważyć odkrycie wszystkich lokacji w każdym z regionów. Progres mapy zostanie również przeniesiony z naszej głównej postaci na wszystkich, nowych bohaterów, których będziemy tworzyć w ramach sezonu.

Sezonowa aktualizacja Diablo 4 już 18 lipca

Zanim rozpoczniemy swoją przygodę w Season of the Malignant, Blizzard prosił graczy, aby zalogowali się na postać, która ma największy progres mapy oraz Ołtarzy Lilith. Tylko w ten sposób postęp naszej głównej postaci zostanie przeniesiony na nowego bohatera, którego stworzymy w pierwszym sezonie.

Sezonowa aktualizacja ma trafić na serwery Diablo 4 już 18 lipca, dwa dni przed startem tego długo wyczekiwanego wydarzenia. Po pobraniu obszernego patcha będzie można więc zalogować się do gry, wejść na postać z największym postępem w grze i zapisać go dla wszystkich następnych bohaterów.

W przypadku graczy Hardcore oznacza to, że do 18 lipca nie możecie stracić swojej głównej postaci. Po śmierci znika ona z listy dostępnych bohaterów, co odbierze Wam możliwość przeniesienia postępu na nowe postaci. Przez następny tydzień lepiej jest w rezultacie zrobić sobie przerwę od Diablo 4 albo pokusić się o jakieś eksperymenty z inną klasą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Diablo IV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama