Diablo 4: Gracze w końcu odkryli prawidłowe zastosowanie mountów

Użytkownicy Reddita ponownie przychodzą na ratunek nieświadomym graczom. Okazuje się, że mounty w Diablo 4 mają wyjątkową, ukrytą przez Blizzard mechanikę.

Temat mountów w Diablo 4 od miesięcy wiąże się ze sporymi kontrowersjami. Wszystko zaczęło się oczywiście o informacji dotyczącej momentu odblokowania pierwszego konia. Cała mechanika zostaje nam przedstawiona w drugiej połowie kampanii, która wcześniej zmusza nas do pokonywania pieszo bardzo dużych dystansów, co nie przypadło do gustu wielu graczom.

Niektórzy zdecydowali się w rezultacie na bardzo szybkie pokonanie pierwszych trzech aktów, zignorowanie elementów eksploracji i powrót do początkowych lokacji dopiero po odblokowaniu wierzchowca. Pokonywanie dłuższych dystansów i kolekcjonowanie statuetek Lilith staje się wtedy znacznie prostsze.

Reklama

Kiedy wydawało się, że tajemnice mountów zostały już odkryte, sekretną mechanikę wyjaśnił graczom u/FloridaMan156 na subreddicie Diablo 4. Okazuje się, że prędkość poruszania się na naszym koniu zależy od odległości kursora od kontrolowanej postaci. Im bliżej krawędzi ekranu będzie znajduje się kursor, tym szybciej porusza się nasz wierzchowiec.

Jak można się było domyślić, odkrycie to zaskoczyło tysiące użytkowników Reddita. Pod powyższym postem znajdują się dziesiątki komentarzy użytkowników PC, którzy nie zdawali sobie sprawy z istnienia tej mechaniki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy