Destiny 2 z kolejnymi problemami. The Final Shape opóźnione

Plotki stały się rzeczywistością. Bungie wreszcie zaadresowało spekulacje dotyczące następnej ekspansji Destiny 2 i poinformowało o opóźnieniu. The Final Shape zadebiutuje dopiero w czerwcu.

Destiny 2 znajduje się aktualnie w bardzo ciężkiej sytuacji. Początkowo wydawało się, że to Lightfall sprawił Bungie trochę kłopotów, a nieudana kampania odbiła się na zaangażowaniu graczy i zniechęciła część z nich do regularnej gry. Po paru udanych ekspansjach i mocno podniesionej poprzeczce wróciła ostra krytyka oraz obawy odnośnie monetyzacji.

Z każdym kolejnym miesiącem sytuacja robiła się jednak coraz gorsza, a niedawno dotarliśmy do istnej kulminacji. Bungie zostało zmuszone do zwolnienia części pracowników, informując jednocześnie o dochodach znacznie niższych od zakładanych. Rekordowo niskie zaangażowanie graczy szybko przełożyło się w rezultacie na zarobki studia.

Reklama

Na tym nie kończą się niestety negatywne informacje dla społeczności Destiny 2. Na stronie Bungie pojawiło się właśnie krótkie oświadczenie potwierdzające krążące ostatnio po sieci plotki. The Final Shape, kolejna ekspansja, która oryginalnie miała zadebiutować 24 lutego 2024, pojawi się dopiero w czerwcu.

W opublikowanym oświadczeniu deweloperzy informują, że opóźnienia nie dają im żadnej frajdy, ale cieszą się na dodatkowy czas, który mogą poświęcić na dopracowanie swojego produktu. W gracze Destiny 2 mogą cieszyć się Season of the Wish, który potrwa do lutego, a w kwietniu 2024 roku mamy poznać więcej szczegółów na temat The Final Shape.

Wiadomość ta częściowo potwierdza niedawny raport dotyczący innego projektu Bungie. Pod koniec października Bloomberg informował, że premiera Marathonu została wewnętrznie przesunięta na 2025 rok. Najważniejsze projekty Bungie zaliczają więc najwyraźniej kolejne opóźnienia, które miejmy nadzieję, przełożą się lepszą jakość gotowych produktów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Destiny 2 | Bungie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy