Destiny 2. ​Bungie zdradza losy Calusa w dodatku Lightfall

W dodatku Lightfall dla Destiny 2 zobaczymy powrót Imperatora Calusa jako antagonisty, jednak jego losy mogły już zostać ujawnione przez Bungie.

Imperator Calus w Destiny 2 był sprzymierzeńcem i antagonistą Strażników, odkąd pojawił się ponownie po porażce Dominusa Ghaula w Czerwonej Wojnie. Calus obcował z Ciemnością i był świadkiem tego, o czym twierdzi, że uniwersalnymi prawdami, których Podróżnik nie ujawnia. Dzięki tym informacjom ma powrócić jako główny antagonista w Destiny 2 wraz z nadchodzącym rozszerzeniem Lightfall. Jednak raporty Bungie wskazują, że to może być koniec Calusa. Jeśli okaże się to prawdą, może to nie wróżyć dobrze rozszerzeniu fabularnemu.

Reklama

Calus był Imperatorem Cabal, kiedy obalił szlachtę z Pretoriatu, redystrybuując ich bogactwo ludziom i tworząc populistyczny rząd, który zastąpił poprzedni reżim. Jako cesarz, Calus przekształcił imperium Kabalów w imperium hedonizmu i bogactwa. W końcu ulubiony Gladiator Calusa, Dominus Ghaul, którego kochał jak syna, został nakłoniony przez Konsula do obalenia Calusa. Były Imperator był zbyt popularny, by go zabić, więc został zesłany na pokład Lewiatana na zaprogramowany kurs, który nieumyślnie dostarczył go Ciemności. Calus powrócił do Destiny 2, gdy zaprosił Strażników na pokład Lewiatana, zadowolony z ich roli w pokonaniu Ghaula. Na pokładzie jego statku gracze szybko odkrywają, że Calusa nie ma; zamiast niego w całym Lewiatanie umieszczono kopie automatów-robotów, a Calus kusi Strażników, by się do niego przyłączyli, obiecując ujawnić im poznane przez siebie tajemnice wszechświata. Później prosi o pomoc, gdy jego próby wydobycia Nessusa przypadkowo zużywają Vex Mind.

Obcowanie Calusa z Ciemnością nabiera rumieńców w Destiny 2 podczas Sezonu Opulencji, gdzie Calus próbuje użyć Korony Smutku - artefaktu Ula, który może połączyć użytkownika z ich magią. Nie chcąc samemu testować Korony, Calus tworzy Cień Gahlrana, aby nosił Koronę, nie wiedząc, że cały proces był pułapką zastawioną przez Savathun, Królową Czarownic. Kiedy Korona natychmiast deprawuje Gahlrana, Calus prosi o pomoc Strażników, ponownie obiecując im Prawdę, jeśli staną się jego elitarnymi strażnikami, Cieniami. Podczas Sezonu Nawiedzonych Calus i Lewiatan wracają do Układu Słonecznego, gdy Imperator próbuje połączyć się psionicznie z Piramidą Księżycową - transformacja ta da mu większą moc i utrwali jego lojalność jako Ucznia Świadka. Na pokładzie Lewiatana gracze widzą, że statek jest pełen zarodników Egregore, grzyba związanego z Ciemnością. Chociaż Calusowi udaje się połączyć z Piramidą, jego córka Caiatl, sprzymierzona ze Strażnikami, pokonuje go przed zakończeniem transformacji. 

W Lightfall, w którym jest głównym antagonistą, odkryto, że Calus wykorzystał zarodniki Egregore do zmanipulowania Hive'a i Scorna, aby nawiązać kontakt z uczniem Świadka i stać się nim. Przyjmując rolę Zwiastuna, Calus oblega ukryte neptuńskie miasto Neomuna, przystań różnych ludzi, którzy przetrwali w tajemnicy co najmniej od czasu The Collapse. Jakie tajemnice kryje to miasto i jego mieszkańcy w Destiny 2, że są tak straszne dla Calusa i Świadka, nie zostało jeszcze ujawnione.

Pomimo jego antagonistycznej roli w Lightfall, doniesienia z Bungie wskazują, że Lightfall może być ostatnim, w którym gracze zobaczą Calusa. Jeśli to prawda, może to podważyć sens opowieści, zanim gracze dostaną szansę jego samodzielnego sprawdzenia. Wskazując na porażkę Calusa przed końcem rozszerzenia, zagrożenie jakie stanowi jako Uczeń wydaje się niewielkie, co oznacza, że niektórzy gracze mogą nie czuć zaangażowania w walkę z nim jako istotnym zagrożeniem.

Co więcej, jeśli to koniec Calusa, Lightfall będzie musiał "użyć go" w wyjątkowy sposób, aby naprawdę zniszczyć Podróżnika i Światło, aby jego wątek fabularny miał siłę przebicia. Choć doniesienia na temat ostatecznego losu Calusa są skąpe, gracze Destiny 2 mają nadzieję, że Calus i jego Legion Cieni będą pojawiać się w grze jeszcze po Lightfall, co sprawi, że będzie on antagonistą wartym walki, zanim najprawdopodobniej dojdzie do konfrontacji ze Świadkiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Destiny 2 | Bungie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy