Decyzja w sprawie przejęcia Activision przez Microsoft jeszcze nie teraz

Brytyjski urząd antymonopolowy po raz kolejny zaktualizował swoje plany dotyczące wypełnienia raportu i zamknięcia dochodzenia w sprawie przejęcia Activision przez Microsoft.

Brytyjscy urzędnicy z Competition and Markets Authority (jednego z trzech największych tego typu urzędów na świecie) dali sobie teraz czas do 26 kwietnia 2023 na rozpoznanie sprawy. Wcześniejsza wersja mówiła, że dochodzenie ma się zakończyć do 1 marca tego roku. W informacji na temat przesunięcia terminu znajdziemy oczywiście zapewnienie, że grupa robi wszystko by zamknąć sprawę najszybciej jak to tylko możliwe.

Urzędnicy zdecydowali się na zmianę terminu ze względu na stopień skomplikowania sprawy oraz ogromną liczbę dowodów i zgłoszeń z różnych stron, którym to zgłoszeniom należy się przyjrzeć. Niedawno informowano, że łącznie na temat sprawy urząd otrzymał ponad 2600 komentarzy, aczkolwiek 500 z nich zostało odrzuconych jako nieistotne. Co ciekawe, aż 75% spośród pozostałych jest za sfinalizowaniem umowy.

Reklama

Grudzień minął urzędnikom na przesłuchiwaniu zainteresowanych stron, które będzie trwało jeszcze przez kilka dni stycznia. Urząd wyznaczył sobie też termin, by powiadomić zainteresowane strony o dotychczasowych ustaleniach - ma to nastąpić nie później niż do połowy lutego. Jeśli będą potem konieczne kolejne przesłuchania, mają się one zakończyć najpóźniej do połowy marca.

Jeśli SonyMicrosoft lub Blizzard uznają, że potrzebują złożyć jeszcze jakieś dowody lub uwagi, najpóźniej będą mogły to zrobić do końca marca, a cała sprawa ma zostać zamknięta do 26 kwietnia. Nawet jeśli jednak CMA wyrazi zgodę na przeprowadzenie transakcji, Microsoft czeka walka z Amerykańską Federalną Komisją Handlu, która złożyła skargę na plany przeprowadzenia transakcji. Rozpatrzenie skargi zaplanowano dopiero na sierpień 2023, więc jeszcze długa droga przed zainteresowanymi stronami, zanim poznamy ostateczne decyzje.

Czekamy również na decyzje w tej sprawie Komisji Europejskiej, jednak tutaj nie ma póki co żadnych wyraźnych wskazań czy Komisja będzie za czy przeciw zawarciu umowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy