​Dead Space Remake zaliczył świetną premierę. Gra zbiera same pozytywne oceny

Dead Space Remake zagościł na półkach sklepowych kilka dni temu. Odświeżone wydanie kultowego horroru z 2008 roku zbiera niemal same pochlebne opinie.

W aktualnie funkcjonującej branży gier wideo nie jest to wcale taka oczywistość. Ostatnie duże i wyczekiwane premiery takie jak The Callisto Protocol, Forspoken czy nawet Call of Duty: Warzone 2 nie spełniły oczekiwań graczy, a przynajmniej ich oficjalne debiuty można uznać za nieudane.

Z Dead Space Remake jest jednak inaczej. Wygląda na to, że wiele obietnic Motive Studio udało się zamienić w rzeczywistość. W momencie pisania tego materiału dzieło zebrało na platformie Steam ponad 7,5 tys. recenzji użytkowników serwisu, z czego aż 88% pozytywnych.

Reklama

naszej recenzji na łamach serwisu pisaliśmy, że twórcom ponownie udało się oddać fantastyczny klimat oryginalnego dzieła. Jest ponuro, strasznie i przerażająco, ale wszystko to podsycone zostało fantastyczną mechaniką walki z technologią i grafiką godną nowoczesnych sprzętów komputerowych i next-genowych konsol. Na osobną uwagę zasługuje również oprawa dźwiękowa, która potrafi przyprawić o ciarki na całym ciele.

Opinie graczy napawają optymizmem, błędów i glitchów jest jak na lekarstwo, a Motive Studio tylko potwierdza, że na rynek da się wypuścić produkcję, której nie trzeba w trybie natychmiastowym łatać, poprawiać i dopieszczać pod względem optymalizacyjnym.

Na potwierdzenie powyższego warto jeszcze przytoczyć oceny z serwisu Metacritic. Dead Space Remake zanotował najgorsze noty na platformie Xbox Series X/S. Te utrzymują się i tak na dosyć wysokim poziomie - 7,3/10. Z kolei wydania gry na PS5 i na PC mogą pochwalić się jeszcze lepszymi ocenami w postaci kolejno 8,2/10 oraz 8,6/10.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Space Remake
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy