​Dead Space Remake. Do sieci wyciekła dwugodzinna rozgrywka. Jest przerażająco?

Zaledwie kilka dni dzieli nas od oficjalnej premiery Dead Space Remake, będącego odświeżoną wersją kultowego survival horroru powstałego pierwotnie w 2008 roku. Nadchodzący tytuł spotkał się ze zjawiskiem, które coraz częściej akcentuje swoją obecność w branży gier wideo.

Uwaga! Poniższy materiał może zawierać spoilery.

Mianowicie na chwilę przed premierą, która nastąpi dokładnie 27 stycznia, rozgrywka z nowej gry wyciekła do Internetu. Tym razem przytrafiło się to tytułowi Dead Space Remake, z którego to można obejrzeć aż 2,5-godzinny materiał wideo. Film ujawniony został na kanale francuskiego YouTubera "TheJSR67", po czym szybko trafił także do serwisu Reddit, gdzie aktualnie jest bardzo szeroko komentowany. Wystarczyło jednak kilkanaście godzin, by rzeczony klip został usunięty z YouTube'a z powodu roszczenia praw autorskich.

Reklama

Pomijając już samą warstwę fabularną, pierwszy rzut oka daje nam pogląd na oprawę graficzną, która uległa ogromnej poprawie, a można nawet i pokusić się o stwierdzenie, że rewolucji. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że oryginalny Dead Space stworzony został przez EA Motive blisko 15 lat temu.

Dead Space Remake może być najstraszniejszą grą na rynku?

Na ogromną pochwałę zasługuje ogromna ilość szczegółów, kapitalne oświetlenie i bardzo dopracowane tekstury. Ciężko jednak na ten moment powiedzieć coś więcej o jednej z największych zmor współczesnej branży gier, czyli błędach technicznych. Pozostaje mieć nadzieję, że Dead Space Remake uda się wystrzec temu zjawisku, a gracze będą mogli zatopić się w pełnoprawnej i wysoce immersyjnej produkcji.

Jak słusznie zauważyli obserwatorzy w serwisie Reddit, odświeżony Dead Space przynajmniej na widocznych 150 minutach rozgrywki oferuje mniej więcej zbieżną fabułę z oryginałem z kilkoma małymi zmianami i dodatkowymi smaczkami.

Warto na końcu dodać, że dzieło ma zapewniać jeszcze straszniejsze doznania niż pierwotne wydanie gry z 2008 roku, co przyznał nawet jeden z twórców gry, David Robillard, wskazując na wysokie pokłady realizmu i niespotykaną wręcz atmosferę połączoną z aspektem wizualnym tego tytułu.

Dead Space Remake zadebiutuje 27 stycznia na platformach: PC i konsolach: PlayStation 5, Xbox Series X/S.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Space Remake
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy