​Dead Space Remake jest niesamowicie przerażającą grą? Twórcy sami się jej boją

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od oficjalnej wyczekiwanej premiery gry Dead Space Remake. Jeden z deweloperów zdradził, że dzięki nowoczesnej technologii udało się stworzyć niesamowicie przerażającą produkcję, która ma mocno oddziaływać na zmysły graczy.

Dead Space to w świecie gier kultowy produkt

Oryginalny Dead Space pojawił się na rynku w 2008 roku. Dzieło powstało z inicjatywy znanego w branży Glena Schofielda, któremu właśnie ta produkcja przyniosła jeszcze więcej sławy. Chociaż sam tytuł nie miał łatwej drogi, to przez wiele lat istnienia kupił serca szerokiej rzeszy graczy.

Nic więc dziwnego, że po 15 latach flagowy tytuł Motive Studio doczeka się swojego pełnoprawnego remake’u. Odświeżona produkcja zapowiedziana została w 2021 roku, a jej premiera miała nastąpić rok później. Jak to często w branży gier bywa, tytuł zaliczył poślizg i finalnie zagości 27 stycznia bieżącego roku.

Reklama

Dead Space Remake tworzony jest przez deweloperów od podstaw, a sama gra ma sięgnąć po nowoczesne technologie, wykorzystując możliwości pecetów i konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xboxa Series X/S.

Oczywiście w Dead Space Remake ponownie przyjdzie nam wcielić się w inżyniera Isaaca Clarke’a, który raz jeszcze podejmie się karkołomnego zadania. Oprócz głównego protagonisty wszystkie inne wątki fabularne pierwszej części zostaną przeniesione do odświeżonej odsłony gry. Ponadto tytuł wzbogacony zostanie o sporo rzeczy pochodzących z drugiej i trzeciej części produkcji. Często docierały do nas głosy, że odmieniony tytuł ma zapewnić jeszcze głębsze i... straszniejsze doznania.

Dead Space Remake "cholernie przerażającą" grą?

Teraz tę tezę potwierdził jeden z deweloperów, David Robillard, który piastuje funkcję dyrektora technicznego projektu. W rozmowie z magazynem PLAY twórca przyznał, że nie czuje się komfortowo uruchamiając nowego Dead Space'a o zmroku.

Kilka miesięcy temu na łamach naszego serwisu zaprezentowaliśmy ranking najstraszniejszych gier dostępnych na rynku na podstawie badania zrealizowanego przez brytyjską firmę o nazwie Broadband Choices. Miejsca na podium w tym zestawieniu obsadzone zostały przez: MADiSON, Alien Isolation oraz Visage.

Dead Space w oryginalnym wydaniu znalazł się w rzeczonym rankingu na 10. miejscu. Dzieło od Glena Schofielda przebiło "poziomem straszności" takie klasyki jak: Outlast, SOMA, Layers of Fear, Resident Evil Village, a także trzecią odsłonę z serii Silent Hill.

Zapowiedzi twórców Dead Space Remake mogą napawać optymizmem wszystkich miłośników gier osadzonych w klimacie horroru. Być może wspomniana wcześniej firma za sprawą premiery tej produkcji ponownie będzie musiała przeprowadzić swój eksperyment, by zbadać, czy przypadkiem nowa odświeżona wersja gry nie przeskoczy o parę oczek do góry, wyprzedzając inne najstraszniejsze na rynku tytuły.

Dead Space Remake zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku na: PC, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Space Remake
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy