Dead Space 2 Remake: EA zaprzecza plotkom wokół produkcji wyczekiwanej gry

Po tym, jak ogłoszono informację, że EA Motive skoncentruje się na grach Iron Man oraz nowym Battlefield, pojawiły się plotki, że studio rozpoczęło, a teraz będzie musiało zawiesić prace nad remake’iem Dead Space 2. Electronic Arts jednak zaprzecza tym pogłoskom.

9 kwietnia pojawiła się informacja, że EA Motive, studio stojące m.in. za remake’iem Dead Space 1, zostało przydzielone do prac nad kolejnymi grami z serii Battlefield, Jeff Grubb podzielił się z graczami pewnymi przemyśleniami:

Grubb wyjaśnił też, że sequel miał obecnie znajdować się w fazie pre-produkcji, zanim EA Motive dostało inne zadania. Wygląda więc na to, że cała nadzieja co do remake’u drugiej części serii została pogrzebana tak szybko, jak szybko się pojawiła, ale przedstawiciele Electronic Arts skomentowali sprawę na łamach serwisu IGN:

Reklama

Na tym jednak temat się nie kończy, bo Grubb postanowił odpowiedzieć Electronic Arts i bronić swojego oryginalnego stanowiska:

Po czym Grubb jeszcze raz powtórzył, że Dead Space 2 Remake był planowany, ale aktualnie nie są w tym kierunku czynione żadne prace. Pozostaje czekać na to, co w zanadrzu chowa EA i czy jakikolwiek remake Dead Space ujrzy jeszcze światło dzienne czy nie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Space Remake | Electronic Arts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy