Dawid Podsiadło pojawił się w Cyberpunku 2077 w nowej roli. Gracze zachwyceni

Fani Dawida Podsiadły otrzymali jeszcze jedną możliwość, do zobaczenia swojego idola w akcji. Piosenkarz zagościł w nowym dodatku gry Cyberpunk 2077 o tytule "Phantom Liberty", wcielając się w postać Dante Caruso, człowieka o wielu twarzach.

O najnowszej współpracy na linii Podsiadło - CD Projekt RED usłyszeliśmy po raz pierwszy podczas koncertu artysty na PGE Stadionie Narodowym. Impreza odbyła się w końcówce sierpnia bieżącego roku i przyciągnęła 80 tys. widzów, co jest rekordem, jeśli chodzi o sceniczne występy polskich muzyków.

W pewnym momencie podczas koncertu na ogromnym ekranie pojawił się napis "CD PROJEKT RED X DAWID PODSIADŁO". Bardzo szybko zaczęto debatować, że autor takich hitów jak: "Małomiasteczkowy", "Nie Ma Fal", czy "Trójkąty i Kwadraty" może nagrać utwór, będący motywem przewodnim nowego dodatku do Cyberpunka 2077, czyli Widmo Wolności.

Reklama

Faktycznie deweloperzy z CD Projekt RED szybko potwierdzili te domysły. Premiera skomponowanego przez najpopularniejszego polskiego artystę utworu na potrzeby Phantom Liberty zaliczy premierę już 29 września. Instrumentalny kawałek będzie motywem przewodnim całego dodatku, osadzonego w szpiegowskim klimacie z licznymi wątkami rodem z thrillera.

W tym miejscu warto dodać, że to już nie pierwsza tego typu współpraca Podsiadły z producentami Cyberpunka 2077 i kultowej serii Wiedźmin, na czele z legendarnym Dzikim Gonem. W ubiegłym roku muzyk nagrał inny kawałek o tytule "Let You Down", będący motywem przewodnim serialu anime Cyberpunk: Edgerunners, oczywiście mocno związanym z grą.

CD Projekt RED zaskakuje. Dawid Podsiadło wciela się w postać w grze

Dawid Podsiadło, jak się okazuje, nie będzie odpowiadał w dodatku tylko i wyłącznie za oprawę muzyczną gry. Artysta podjął tym razem najbardziej, jak do tej pory, nietypową współpracę z "Redami" i wcielił się w postać mężczyzny o imieniu Dante Caruso.

Dante Caruso to człowiek o wielu twarzach. Jak piszą twórcy, jest to "zimny profesjonalista - nie dlatego, że nie ma uczuć, ale dlatego, że wie, jak działa ten świat i czego spodziewać się w Night City". Oczywiście zaprezentowana sylwetka i model twarzy idealnie pasują do Dawida Podsiadły, a sądząc po komentarzach graczy - współpraca ta rozpala entuzjazm naprawdę wielu.

Tym samem polski muzyk dołączył do całej plejady gwiazd, która miała lub nadal ma okazje obcować z uniwersum Cyberpunka. Przypomnijmy, że swoją obecnością raczy słynny aktor, uwielbiany przez wielu Keanu Reeves, a o nowym dodatku do gry w najnowszym zwiastunie ochoczo opowiadał Idris Elba, brytyjski aktor, który na swoim koncie ma już Złotego Globa.

Cyberpunk 2077 znowu wśród elity

Premiera dodatku oraz największej jak do tej pory aktualizacji 2.0 w Cyberpunku ponownie mocno wpłynęła na popularność tej produkcji. Hitowa gra od CD Projekt RED znajduje się aktualnie wśród kilku najchętniej ogrywanych tytułów na platformie Steam, przyciągając w szczycie ponad 200 tys. jednocześnie zalogowanych graczy.

Jeśli chodzi zaś o sam dodatek "Phantom Liberty", to także możemy mówić o sporym sukcesie. DLC docenione zostało przez branżowych krytyków a na platformie od Valve dzierży 88% pozytywnych ocen z blisko 3 tys. recenzji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077: Phantom Liberty | Dawid Podsiadło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama