Reklama

Darkest Dungeon wyjdzie na iPady

Teraz gracze dostaną możliwość tracenia ulubionych towarzyszy, także na urządzeniu mobilnym. Szykujcie się na porażkę!

Darkest Dungeon to gra RPG, która mocno stawia na klimat a jest to klimat Dark Fantasy. Zebrawszy towarzyszy, z których każdy ma inne umiejętności i pełni inną funkcję, przyjdzie nam przemierzać mroczne korytarze starych ruin. Nasza drużyna będzie chodzić od pokoju do pokoju w poszukiwaniu skarbów, unikając przy tym pułapek oraz walcząc z przeciwnikami.

Gra wywołuje uczucia beznadziei i bezsilności. Nie bez przyczyny, bo Darkest Dungeon jest produkcją wymagającą, której ukończenie uda się tylko najwytrwalszym graczom. Jeśli boisz się przegrywać starcia i tracić ulubione postaci to nawet nie zaczynaj grać.

Reklama

Ostatnio studio Red Hook ogłosiło, że ich produkcja Darkest Dungeon wyląduje na iPadach już 24 sierpnia. Przeniesienie gry na platformę mobilną zostało wykonane przez Blitworks. Ich tabletowa edycja ma w niczym się nie różnić od tej pecetowej, gracze nadal będą tracić bohaterów i zastanawiać się jak przetrwać kolejny dzień w mrocznym uniwersum. Mechanika gry pozwoliła łatwo stworzyć wersję przyjazną sterowaniu dotykiem.

Bardzo ważną opcją gry jest możliwość przerzucenia swojego pecetowego stanu zapisu na urządzenie mobilne. Ma się to odbywać za pośrednictwem usługi Dropbox. W oficjalnym oświadczeniu firma Red Hook wypowiedziała się też na temat dodatku The Crismon Court. DLC także trafi na iPady, jednak odbędzie się to później niż podstawowa wersja gry. Dokładna data premiery rozszerzenia na urządzenia mobilne nie została podana, jednak twórcy zapewniają, że odbędzie się to nie później niż do końca bieżącego roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy