Dark Souls - serwery wersji na PC nieaktywne już od ponad 3 miesięcy

​Gracze, którzy wciąż bawią się w Dark Souls na pecetach, mają pecha. From Software zwleka z ponownym uruchomieniem serwerów.

W styczniu ujawniono niebezpieczną lukę w zabezpieczeniach Dark Souls. Jeden z fanów poinformował, że za jej sprawą może dojść do zepsucia komputera, kradzieży danych lub uruchamiania programów poza naszą kontrolą. From Software, producent gry, podeszło do sprawy bardzo poważnie i w ciągu zaledwie kilku godzin wyłączyło serwery wszystkich części serii. Gracz, który odkrył problem, zgłosił, że dotyczy on także Elden Ring w wersji na PC. Na początku lutego twórcy temu zaprzeczyli.

Reklama

Ostatecznie Elden Ring ukazało się (także na pecetach) w planowanym terminie, ale serwery Dark Souls dalej pozostają wyłączone. From Software zapowiadało, że włączy je ponownie po wydaniu Elden Ring. Jednak od premiery najnowszej produkcji studia minęły już dwa miesiące, a serwery Dark Souls wciąż pozostają nieaktywne. Japończycy milczą w tej sprawie, nie informując nawet w przybliżeniu, kiedy możemy oczekiwać włączenia serwerów.

Dark Souls na PC bez funkcji online

Oczywiście w Dark Souls na pecetach w dalszym ciągu da się grać. W związku z wyłączeniem serwerów nieaktywna pozostaje jedynie funkcjonalność online, przez co gracze nie mogą prosić o pomoc w kooperacji czy odczytywać wiadomości pozostawionych przez innych śmiałków. Czy From Software kiedykolwiek wróci do łatania Dark Souls, czy skupi się już tylko na nowszych grach?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dark Souls
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama