Dark Souls: fan odtworzył fragmenty 12-letniej gry w Unreal Engine 5

Czeski twórca, Adam Plechaty, odtworzył scenę ze słynnym ogniskiem z gry Dark Souls, używając do tego celu najnowszej wersji silnika Unreal Engine.

Scena, którą odtworzył Plechaty, wykorzystuje silnik Unreal Engine 5 ze wszystkimi jego nowinkami, w tym technologią Lumen, która pozwala tworzyć jeszcze bardziej fotorealistyczną grę świateł i cieni na wszystkich obiektach, które powinny znajdować się w zasięgu źródeł światła. Scena pokazuje tym samym jakie efekty mogłoby osiągnąć FromSoftware, gdyby zdecydowało się na nowocześnie wyglądający remaster jednego ze swoich największych dzieł.

Reklama

Jeśli przyjrzymy się szczegółom sceny, dostrzeżemy jak ważne tutaj było wykorzystanie technologii Lumen, ale nie tylko jej. Twórca wykorzystał całą masę punktowych źródeł światła, a oprócz tego zaprzągł do pracy narzędzia do modelowania, które zostały wbudowane w Unreal Engine 5, dzięki którym przeniósł heightmapy Megascan na siatkę, dzięki czemu uzyskał efekt nierównego podłoża i realistycznie wyglądające tekstury ścian ruin nieopodal postaci przy ognisku.

W przypadku większości assetów Adam użył maski RGB do stworzenia wypełniających tekstur, na które następnie nałożono shader. Dzięki temu twórcy udało się zachować odpowiednią “gęstość" tekstur, szczególnie na obiektach takich jak akwedukt czy klify.

Efekt końcowy jest niesamowity, a poniżej możecie zobaczyć go w całej okazałości na materiale wideo. Oczywiście (i niestety), jak w przypadku wielu podobnych projektów, jest to “zaledwie" zarys pomysłu, który możemy obserwować tylko i wyłącznie na filmie i paru statycznych screenshotach, lecz nie uświadczymy go w grze - przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Podobnie było z odtworzonym kilka dni temu w Unreal Engine Counter-Strike’iem 1.6 - w przypadku tej kultowej strzelanki również póki co nie ma najmniejszych szans na to, byśmy sami mogli uruchomić projekt na swoich komputerach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dark Souls 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy