Reklama

Dark Souls 2: Nowe informacje

Nowe wydanie branżowego magazynu Official Xbox Magazine przyniosło sporo ciekawych szczegółów na temat drugiej części jednego z najtrudniejszych RPG-ów wszech czasów, czyli gry Dark Souls 2.

Kolejna odsłona świetnego RPG-a od From Software dopiero co kilka miesięcy temu została zapowiedziana, dlatego też jeszcze trochę czasu upłynie zanim trafi ona do sprzedaży. Do tego czasu musimy zadowolić się informacjami serwowanymi nam przez twórców projektu.

Z ostatnich doniesień zamieszczonych w najnowszym numerze Official Xbox Magazine wynika, że Dark Souls 2 na razie ukończone jest zaledwie w 25 procentach. Hidetaka Miyazaki, producent gry, który trzymał pieczę także nad pierwszą częścią, zdradził kilka interesujących zmian, jakich możemy spodziewać się w przypadku nadchodzącej, kolejnej części.

Reklama

Deweloper twierdzi, że zamierza unikać przerywników podczas rozgrywki. Uspokaja jednak, że nie będzie to zrobione na siłę i nie odbije się na jakości fabuły, która tym razem powinna być zdecydowanie bardziej zrozumiała. Co ciekawe, każdy gracz będzie w stanie w pewnym stopniu wpływać na przedstawioną historię poprzez zabijanie "niewinnych" postaci w grze.

Podobnie jak w przypadku poprzednika, Dark Souls 2 do zapisu postępu w grze wykorzystywać będzie specjalne ogniska. Ogólny rozmiar świata ma być porównywalny do tego, który mieliśmy okazję zwiedzać przy okazji pierwszej odsłony (nie wliczając w to dodatku Artoria of the Abyss). Jak zapowiadają autorzy, spora część questów odbywać się będzie nad oceanem.

Podczas "zabawy" natrafimy na wielu nowych przeciwników. W magazynie zaprezentowana została grafika jednego z nich. Na obrazku widoczny był szkielet jeźdźcy, dosiadającego rydwanu, który naszpikowany był ogromnymi kolcami. Zadaniem tych "przyjemniaczków" ma być ściganie naszego bohatera, gdy przyjdzie nam do głowy za jego pośrednictwem wykonać jakieś złe rzeczy.

Ostatnią, ale dla niektórych na pewno najistotniejszą nowinką jest informacja, że tym razem, po raz pierwszy w serii, gra zaoferuje samouczek dla początkujących. Ma on pomóc wprowadzić nowicjuszy w świat Dark Souls i nauczyć ich podstaw mechaniki rozgrywki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy