Reklama

Czy PlayStation 4 potrzebuje klasyków z PS One/PS2?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Po nieco więcej wyjaśnień odsyłamy do dalszej części wiadomości.

Ostatnio dzięki informacjom na oficjalnej stronie organizacji PEGI, która zajmuje się klasyfikacją wiekową gier, pojawiła się nadzieja, że niektóre klasyki z PlayStation 2 w niedalekiej przyszłości zawitają na PlayStation 4.

Co prawda sam japoński koncern jeszcze nie skomentował tej sytuacji, ale bez względu na to, co w bazie PEGI robiły wpisy takich tytułów, jak: Twisted Metal: Black, Ape Escape 2 i Dark Chronicle powiązane z platformą PS4, mamy nadzieję, że Sony podejmie odpowiednie decyzje.

Wydaje nam się, że PlayStation 4 powinna mieć możliwość uruchamiania kotłowych produkcji z PS One oraz PS2, nawet jeśli miałoby to odbywać się kosztem tytułów wydanych na trzecią generację systemu Sony.

Reklama

Dlaczego? Cóż chyba najważniejszym argumentem pozostaje tu tak naprawdę brak większych zmian w mechanizmach rozgrywki w porównaniu do tego, czym mieliśmy okazje raczyć się podczas sesji na PS3.

Wszystko co naprawdę aktualnie dostajemy to nowe, bardziej rozbudowane i ładniejsze wersje gier, w które graliśmy jeszcze kilka lat temu. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale alternatywa w postaci opcji powrotu do tytułów z I i II generacji PlayStation byłaby miłym akcentem.

Microsoft wykonał już pierwszy krok, zapowiadają "wsteczną kompatybilność". Jednak sprzęty do grania giganta z Redmond nie mają tak długiej i bogatej historii, w związku z czym, to jak jak najbardziej pozytywna zmiana i krok ku dobremu, ale tak jak pisaliśmy powyżej - to wciąż nie byłby ten sam "feeling".

W końcu, kto nie chciałby móc cofnąć się do czasów doskonałych turowych RPG, oldskulowych gier zręcznościowych czy szalonych wyścigów? Móc swobodnie, bez żadnych problemów uruchomić pierwszą część Metal Gear Solid czy jeszcze raz przejść Final Fantasy VII?

PlayStation 4 aktualnie doskonale radzi sobie na rynku. Jednak wydaje nam się, że możliwość uruchamiania gier z PS One oraz PS2 mogłoby jeszcze bardziej poszerzyć bazę konsumentów. Zresztą powiedzcie sami w komentarzach poniżej - chcielibyście móc zagrać na PS4 w hity z poprzednich generacji?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy