Czy grafika na konsolach next-gen w EA Sports FC 24 różni się od innych wersji?

EA Sports FC 24 od kilku dni jest na rynku. Premiera piłkarskiej gry wideo nie obyła się bez kilku wpadek ze strony twórców. Produkcja została wydana m.in. na konsole PS4, PS5 oraz Nintendo Switch. Który z tych portów najlepiej radzi sobie z kanadyjską grą?

EA Sports FC 24 oczekiwane przez graczy na całym świecie

Piłkarska gra EA Sports FC 24 jest jednym z największych tytułów, które premierę miały we wrześniu. Produkcja od Kanadyjczyków była bardzo mocno oczekiwana w środowisku fanów futbolu. Twórcy pracując nad nową marką, która zastąpiła legendarną serię FIFA, musieli zrobić lepszą grę niż poprzedniczka, by środowisko nie poddało fali krytyki deweloperów. Jednak EA Sports nie dokonywało rewolucji.

Reklama

Twórcy postanowili przenieść kilka sprawdzonych mechanik z FIF-y 23 oraz ubogacić produkcję "Stylami Gry", które cechują różnych zawodników o wysokim poziomie umiejętności, czy technologią HyperMotion V. Jeden z youtuberów postanowił sprawdzić różnice w grafice w EA Sports FC 24 w zależności od platformy. Testom poddane było PlayStation 4, PlayStation 5 oraz przenośna konsola Nintendo Switch. Jakie wnioski można wysnuć z tego porównania?

Która z konsol najlepiej obsługuje EA Sports FC 24?

Na wielu fragmentach nie można mówić o zaskoczeniu. Najdokładniejsza grafika oddająca większość szczegółów jest na konsoli najnowszej generacji. Porównanie na przykładzie twarzy Leo Messiego dobitnie to udowadnia. Widzimy, jak poruszają się włosy na głowie wirtualnej argentyńskiej gwiazdy, a także elementy twarzy tj. zarost są bardzo dokładnie wykonane.

Natomiast fizyka poruszania się piłki jest bardzo zbliżona na obu konsolach PlayStation, jednakże na Switchu ta różnica jest już widoczna gołym okiem. Przede wszystkim mowa o opóźnieniu ruchu. Warto dodać, że EA Sports FC 24 jest dostępne wyłącznie w 30 klatkach na sekundę, co także ma znaczący wpływ na płynność rozgrywki.

Odcienie murawy to kolejny z aspektów, który bardzo mocno różni wszystkie trzy wersje. Najlepiej wygląda trawa w na PS5, a najsłabiej na przenośnej konsoli. Oczywiście to nie jest tak, że Nintendo Switch posiada same wady. Na pewno jej mobilność jest atutem, w którym bardzo mocno góruje nad konkurentami od Sony.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: EA Sports FC 24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama