Reklama

Cyfrowy Gamescom startuje w sierpniu

Popularne targi Gamescom zostały w kwietniu obecnego roku odwołane ze względu na globalną pandemię - przynajmniej w "fizycznej" wersji. Zamiast tego planowane jest wydarzenie w pełni cyfrowe, z pokazami i nowościami transmitowanymi przez internet. Właśnie ujawniono szczegóły.

Organizatorzy niemieckiej imprezy jeszcze przed ogłoszeniem przygotowywali się na ewentualność odwołania targów w Kolonii. Już 1 kwietnia informowano o rozszerzeniu właśnie treści transmitowanych przez sieć, a teraz poznaliśmy konkretne daty i terminy planowanej imprezy.

Jak wtedy poinformowano, sekcja "Gamescom now", obejmująca w przeszłości transmisje na żywo przez sieć, demonstracje i rozmowy z deweloperami, jest "znacząco rozbudowana" w tym roku. Również otwierająca gala Opening Night Live z zapowiedziami nowych gier została rozszerzona.

Reklama

Codzienne transmisje zaplanowano na okres od 27 do 30 sierpnia. Najpierw odbędzie się wspomniane Opening Night Live, przygotowywane we współpracy z serwisem IGN. Następnie, w dniach 28 i 29 sierpnia, odbędą się codzienne prezentacje, prowadzone przez Michaela Swaina.

Prezenter przekaże wieści z całego dnia, związane nie tylko z grami, ale także z esportem, cosplayem i innymi tematami. Do tego pokazy gier niezależnych, na których to w dużej mierze skoncentrowany będzie zwłaszcza przedostatni dzień imprezy, 29 sierpnia. 30 sierpnia to specjalne podsumowanie.

Całość produkowana będzie w kilku miejscach na całym świecie, dzięki potędze internetu. Zaangażowane zostaną studia w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech, a całość obejrzymy w całym szeregu serwisów: YouTube, Twitch, Twitter czy Facebook, w języku angielskim i niemieckim.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje