Cyberpunk 2077: Widmo Wolności ujawnia zupełnie nowy obszar Night City?

Dodatek Widmo Wolności do Cyberpunk 2077 to nie tylko nowy wątek fabularny oraz mnóstwo usprawnień. To także nowe obszary na mapie Night City.

Tak, dobrze przeczytaliście - wraz z premierą dodatku do gry Cyberpunk 2077 może trafić nie jeden, jak wcześniej zapowiadano, a dwa zupełnie nowe obszary. Uwaga, w dalszej części artykułu możecie znaleźć drobne spoilery dotyczące wydarzeń z podstawki

Według wcześniejszych zapowiedzi CD Projekt RED, w Widmo Wolności miasto miało powiększyć się o jeden nowy obszar - dzielnicę Dogtown. Jednak na jednym z ostatnich streamów, gdzie ogrywano demonstracyjną wersję DLC, na chwilę oczom widzów ukazała się nowa mapa Night City z wyraźnie widocznym jeszcze jednym miejscem - jest to wyspa, na której znajduje się port kosmiczny, który gracze mogą kojarzyć z podstawowej wersji gry.

Reklama

W dotychczasowej wersji gry port kosmiczny, znajdujący się na wyspie nieopodal centrum, jest co prawda widoczny na mapie, ale nie da się do niego w żaden sposób dostać. Natomiast na streamie wygląda jak interaktywny element miasta, który będzie można odwiedzić na własną rękę. Jeden z graczy zauważył też, że na jednym ze zwiastunów widać scenę jazdy motocyklem w kierunku portu kosmicznego - w podstawowej wersji gry taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca, bo most prowadzący na wyspę jest w poważnym stopniu uszkodzony.

Ciekawie zapowiada się też samo Dogtown, które według tej samej mapy powinno znajdować się mniej więcej w rejonie Pacifici. Gracze na wieść od tym odkryciu zaczęli dokumentować nawet obecny wygląd tego obszaru, by móc go porównać z wersją, którą dostarczy nam dodatek.

Aktualizacja Cyberpunk 2077 do wersji 2.0 pojawi się już 21 września i będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy gry, natomiast dodatek Widmo Wolności pojawi się już 26. września.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy