Reklama

Cyberpunk 2077 - pierwsze DLC nie ukazało się w terminie

​CD Projekt RED uwija się, by jak najszybciej naprawić wszystkie mniej lub bardziej istotne błędy w Cyberpunku 2077. Jednak studio nie zdążyło z wydaniem pierwszego darmowego dodatku.

Cyberpunk 2077 ukazał się 10 grudnia w stanie, który nie pozwalał na sprawną i płynną rozgrywkę nawet na przyzwoitych pecetach. Z kolei posiadacze Xboksów One oraz PlayStation 4 musieli wręcz obejść się smakiem, chcąc uniknąć nie tylko doświadczania licznych błędów, ale także oglądania animacji w okolicy 20 klatek na sekundę.

CD Projekt RED od samego początku przepraszał graczy za stan Cyberpunka 2077 i od razu zabrał się za opracowanie łatek (do tej pory wydał ich już kilka). Gracze też najwyraźniej albo zajęli się śledzeniem doniesień o kolejnych poprawkach, albo przestali interesować się produkcją "Redów". Prawie nikt nie zauważył, że minął już termin, w którym deweloper miał wydać pierwsze darmowe rozszerzenie do gry.

Reklama

Odnotowali to natomiast dziennikarze Forbesa, którzy przypomnieli pierwszą roadmapę opublikowaną przez CD Projekt RED. Nie była ona wprawdzie zbyt szczegółowa, ale zakładała, że w pierwszym półroczu ukaże się pierwsze, pomniejsze i darmowe, DLC do Cyberpunka 2077. Mamy już początek lipca, a gra nie doczekała się jeszcze ani jednego dodatku. Kolejne roadmapy też były dość ogólne, ale okres, w którym CD Projekt RED miał zacząć udostępniać rozszerzenia, ewidentnie zaczynał się na nich jeszcze w pierwszym półroczu 2021.

Można mieć nadzieję, że CD Projekt RED wkrótce poinformuje o rozwoju zdarzeń i przedstawi aktualną roadmapę. Można także liczyć, że zapowiedziane na drugą połowę roku ulepszenie Cyberpunka 2077 dla konsol nowej generacji - Xboksów Series X oraz PlayStation 5 - nie zaliczy obsuwy.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem Cyberpunka 2077, jest dobry moment, by rozejrzeć się za swoją kopią. Wersję pecetową można kupić już za mniej niż 100 zł. Gra jest już także ponownie dostępna w PlayStation Store.

--------------------------------------------------

Cyberpunk 2077 wrócił do PS Store. Sony wciąż odradza zakup wersji PS4

Jaką grę mógłby teraz stworzyć CD Projekt RED?

Cyberpunk 2077: CD Projekt zadowolony z obecnego stanu technicznego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje