Reklama

Cyberpunk 2077 ma europejskiego wydawcę

​Wydaje się, że Cyberpunk 2077 nabiera kształtów, a w CD Projekcie trwają już wstępne przygotowania do premiery. Po znalezieniu wydawcy na rynki amerykańskie dzisiaj poinformowano o podjęciu współpracy z myślą o krajach w Europie. Polskie studio znów postawiło na sprawdzone rozwiązania.

Wydaje się, że lojalność ma znaczenie. Niedawno informowaliśmy, że na terenie Ameryki Północnej wydawcą będzie firma Warner Bros., tak samo, jak było w przypadku Wiedźmina 3. Jeśli o Europie mowa, to także zdecydowano się na partnera sprawdzonego przy okazji przygód Geralta - Bandai Namco.

Umowa podpisana z japońską korporacją zakłada dystrybucję gry w wersji pudełkowej na obszarze obejmującym: Andorę, Austrię, Belgię, Cypr, Danię, Finlandię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Islandię, Irlandię, Liechtenstein, Luxemburg, Maltę, Monaco, Norwegię, Portugalię, Republikę Federalną Niemiec, San Marino, Szwecję, Szwajcarię, Wielką Brytanię oraz Włochy.

Reklama

Mowa o wszystkich potwierdzonych obecnie wersjach sprzętowych: PC, PS4 oraz Xbox One. W ramach uzgodnienia, Bandai Namco dołoży się także do marketingu i promocji na wymienionych terytoriach.

"Wynagrodzenie spółki z tytułu udzielonej licencji wyliczane będzie na podstawie sumy przychodów Namco pomniejszonych o uzgodnione opłaty dystrybucyjne, koszty i rezerwy związane z dystrybucją i promocją gry. Rozliczenie pomiędzy stronami następować będzie kwartalnie na podstawie raportów sprzedaży sporządzanych przez Namco" - napisano w ogłoszeniu.

Czy oznacza to, że Cyberpunk 2077 ma szansę ukazać się już w przyszłym roku? To raczej wątpliwe, ponieważ umowy tego typu zawiera się odpowiednio wcześniej właśnie po to, by odpowiednio zaplanować i przeprowadzić kampanie reklamowe.

W tym miejscu można przypomnieć, że umowę o dystrybucji Wiedźmina 3 przez Bandai Namco ogłoszono w październiku 2013 roku. Tytuł ukazał się w maju 2015 roku. Co prawda - po sporych opóźnieniach premiery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje