Reklama

Cyberpunk 2077 jednak w 2019 roku?

​CD Projekt ogłosił, że wydawcą Cyberpunk 2077 na terenie Ameryki Północnej będzie firma Warner Bros. Tymczasem kilka dni temu wydawca z Turcji podał w usuniętym już wpisie na Twitterze, że gry należy spodziewać się w przyszłym roku. Czyżby premiera nachodziła już w 2019 r.?

Dotychczas najczęściej pojawiającym się głosem w przeróżnych spekulacjach była wersja mówiąca o tym, że oczekiwana produkcja zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku. Tę opinię bazowano na ogólnym stanie ukończenia prac. Twórcy wyjaśniali bowiem, że fabuła jest gotowa, a tytuł można przejść od początku do końca, lecz przed nimi jeszcze bardzo wiele pracy.

Jak informował w sierpniu serwis Engadget na bazie rozmowy z Richardem Borzymowskim, producentem w polskim studiu, historię da się już przejść, nawet jeśli w lokacjach brakuje modeli i tekstur oraz atrakcji pobocznych, a przed testerami jeszcze długie godziny poszukiwania błędów.

Reklama

Tymczasem 27 września turecka firma Bilkom, także współpracująca z polskim studiem już podczas Wiedźmina 3, podała na Twitetterze, że Cyberpunk 2077 ukaże się w 2019 roku. Wiadomość błyskawicznie usunięto, ale nie wiadomo dlaczego - na prośbę CD Projektu, czy dlatego, że podano błędną datę?

Wszystko to sprowadza graczy do rozważań, że premier oczekiwanej gry RPG może nastąpić jednak bliżej, niż się spodziewamy. Wydaje się jednak, że warto jednak tonować nastroje. Warto przypomnieć na przykład, że w przypadku Wiedźmina 3 ogłoszenie współpracy z Warner Bros. ogłoszono już w lipcu 2015 roku, na dwa lata przed premierą tytuły. W przypadku Cyberpunk 2077 może być podobnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy