Reklama

Crusader Kings III trafi na konsole nowej generacji

​Studio Paradox Interactive pracuje nad wydaniem na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Podczas trwających targów Gamescom w Kolonii poznajemy nowe informacje dotyczące nie tylko wysokobudżetowych produkcji, ale także pomniejszych, niezależnych gier. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Crusader Kings 3 trafi wkrótce na konsole nowej generacji.

Wysoko oceniana strategia studia Paradox Interactive do tej pory była dostępna jedynie w wersji na PC. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zagramy w nią także na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Na razie nie znamy dokładnej daty premiery.

Paradox Interactive przygotowuje specjalne dodatki z myślą o obu konsolach. Wersja na PlayStation 5 wykorzysta funkcjonalność padów DualSense (w kulminacyjnych momentach poczujemy haptyczne wibracje), z kolei posiadacze Xboksów Series X|S otrzymają łatwy dostęp do samouczków publikowanych w formie wideo w portalu YouTube (nie wiadomo, czy ta opcja pojawi się także w wydaniu na PS5). Ci drudzy otrzymają grę na premierę w ramach usługi Xbox Game Pass.

Reklama

Gracze zastanawiają się, jak twórcy rozwiążą kwestię sterowania. Crusader Kings 3 to bardzo złożona gra, bogata w opcje, których obsługa przy użyciu pada może być karkołomna (tym bardziej, że już w wersji na PC interfejs nie był idealny). Jednak z całą pewnością nie będzie to pierwsza tak skomplikowana strategia, w którą zagramy na konsolach.

Crusader Kings 3 zadebiutowało 1 września ubiegłego roku w wersji na PC. To jedna z najlepiej ocenianych produkcji studia Paradox Interactive. W portalu Metacritic cieszy się średnią na poziomie 9,1/10 w przypadku recenzentów i 8,4/10 w przypadku samych graczy.

"Czy Crusader Kings III to symulacja władcy doskonała? Nie chcę używać aż tak mocnych słów, ale na pewno mogę stwierdzić, że lepszej dotychczas nie było" - pisaliśmy z kolei w naszej recenzji, zwieńczonej notą 9/10.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy