Crusader Kings 3 otrzymało pierwszą większą łatkę

​Crusader Kings 3 - symulator tworzenia dynastii rządzącej we wczesnym średniowieczu - podbiło serca graczy wkrótce po premierze w grudniu ubiegłego roku, lecz nie obyło się bez błędów. Teraz produkcja studia Paradox otrzymała pierwszą większą łątkę, zajmującą się częścią wykrytych usterek.

CK3 to produkcja szalenie rozbudowana i skomplikowana, jak przystało na gatunek "grand strategy". Mamy dostęp do przeróżnych religii i zwyczajów, by dowolnie formować własną rodzinę i zarządzane przez nią tereny. Jak można się domyślić, może doprowadzić to do całkiem zabawnych sytuacji.

Możemy na przykład zreformować religię, zalegalizować kanibalizm, po czym zjeść papieża - nie takie historie pojawiały się już w sieci. To sprawia, że lektura listy zmian i poprawek w aktualizacji jest całkiem zabawna. "Nie możesz już wyjawić na torturach sekretu, którego nie znasz" - brzmi logicznie.

Reklama

"Nie możesz już stracić przyjaciela, który nie jest twoim przyjacielem" - to także całkiem sensowne. Dość zabawna jest za to poprawka, która mówi, że "papież nie może już publicznie akceptować kanibalizmu". Co więcej, "dzieci nie mogą już rozpocząć legalistycznej debaty". Dyskryminacja.

Zagłębiając się dalej w bardzo długą listę poprawek, nie możemy już starać się wykryć sekretów zmarłych osób. Co bardzo istotne, postać prowadzona przez gracza "nie będzie więcej stresowała się z powodu partnera, który jej nie lubi". To już całkiem smutne, lecz wycięte z prawdziwego życia.

"Swen II z Danii teraz zawsze pojawia się w grze jako osoba biseksualna lub heteroseksualna" - napisano dalej. Wcześniej z seksualnością mężczyzny były spore problemy. Postacie o określonym charakterze będą teraz nosiły odpowiednie ubrania - mowa głównie o różnych rzezimieszkach.

Naprawiono także wydarzenie specjalne z Mrocznym Rytuałem, które wcześniej nie działało. Jest też więcej opcji dla twórców modyfikacji, którzy już teraz imponują kreatywnością - więc rozszerzenie możliwości w tej sferze na pewno jest mile widziane. Jest też całe mnóstwo mniejszych zmian.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Crusader Kings 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy