Content Warning: Gra, w której walczymy o sławę, produkując straszne filmy

Słynne na Twitchu Lethal Company zmusza nas do biegania po przerażających zakamarkach planet. W tamtej grze jest to naszą pracą, natomiast w Content Warning jedynie walczymy o internetową sławę.

Content Warning to co-op z perspektywy pierwszej osoby, w którym możemy filmować naszych kumpli w strasznych sytuacjach, a wszystko to dla internetowych kliknięć i odsłon. O ile oczywiście uda nam się przeżyć.

Gra miała swoją premierę na Steam 1 kwietnia, a wraz z nią pojawił się zwiastun, na którym kilku świrów nagrywa się, robiąc przy tym sporo głupot. Czyli właściwie tak, jak to się robi na Youtube albo TikToku. Łapią za latarki i podręczne kamerki, a potem nurkują w odmętach grozy. Powinniście już mniej więcej rozumieć o jakim typie gry mówimy.

Reklama

W CW możemy być członkiem zespołu złożonego z od jednej do czterech osób. Zapuszczacie się głęboko w “Stary Świat", gdzie nasycone kolory są zastępowane przez czerń i biel. Zwrócenie kamery na siebie pozwala ustawić kadry jak w filmach z gatunku "found film". Potem jednak sprawy nabierają jeszcze bardziej mrocznego obrotu.

Jeśli podobała Wam się rozgrywka w Lethal Company, CW będzie dla Was równie atrakcyjne. Z czasem wygłupy zdają się ustępować miejsca prawdziwemu horrorowi. W jednym z klipów widzimy gracza filmującego uroczego, małego potworka, który najwyraźniej zamieszkuje Stary Świat. Potem potworek dorasta i ucieczka w udawanym strachu wydaje się jedynym logicznym wyborem dla tych, którzy mają nadzieję, że ich nagranie stanie się wiralem. Jednak okazuje się, że ten wielki potwór podnosi jednego z graczy i rzuca nim w innego.

Każde podejście do Content Warning oznacza trzy dni czasu w grze. W tym czasie gracze muszą przetrwać ataki potworów, jednocześnie pilnując poziomu baterii w kamerze oraz kurczących się zapasów tlenu. Powrót na powierzchnię daje możliwość wrzucenia nagrania do sieci i perspektywę sławy.

Jeśli takie podejście do gry wydaje Wam się atrakcyjne, to Content Warning jest darmowe do godz. 18:00 do 2 kwietnia. Potem gra będzie dostępna w cenie 7,99 dolara.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Content Warning | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy