Co łączy Crusader Kings III z Grą o tron? Więcej niż myślicie!

Co wyjdzie z połączenia dworskich intryg rodem z Crusader Kings III z elementami Gry o Tron? Przekonamy się już niedługo.

Crossover wprowadzający Grę o Tron do Crusader Kings to tak naprawdę modyfikacja, stworzona przez fanów tej niezwykłej gry. Dzięki niej cała akcja CKIII zostanie przeniesiona do świata znanego z książek i serialu. Oficjalną premierę dodatku (we wczesnej wersji) przewidziano na 24 kwietnia. Będzie to wersja beta 0.1, należy się więc liczyć z pewnymi problemami, typowymi dla dzieł, nad którymi prace nadal trwają.

W becie gracze będą mogli zobaczyć jak prezentuje się świat Westeros. Później pojawią się kolejne krainy, jak Essos. Jako pierwsza pojawi się Wojna Uzurpatora, czyli bunt przeciwko królowi. Żeby przekonać się na własną rękę co oferuje modyfikacja, będziecie potrzebowali jedynie podstawowej wersji gry, aczkolwiek zalecane jest także zainstalowanie dodatku Royal Court, a to dlatego, że wtedy uzyskamy dostęp też do opcji związanych z tym właśnie dodatkiem.

Reklama

Nad dodatkiem z Gry o Tron pracuje ekipa CK3AGOT, która wypuszczenie bety zapowiedziała specjalnym zwiastunem:

Jeśli chcielibyście już teraz sprawdzić postępy prac nad modyfikacją, możecie zajrzeć na subreddita oraz forum prowadzone przez twórców tego ambitnego projektu. Tam też znajdziecie wszystkie informacje na temat tego, czego spodziewać się w pierwszej wersji dodatku.

Crusader Kings pojawiło się we wrześniu 2020 roku na pecetach, a w marcu 2022 roku na konsolach. Gracze mogą też grać w wydane później dwa dodatki - wspomniane wcześniej Royal Court oraz Northern Lords.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Crusader Kings III | Gra o tron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama