Cities: Skylines II zaliczy premierę na konsolach znacznie później. Oto powody

Cities: Skylines II jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier tegorocznej jesieni. Produkcja studia Colossal Order przed laty podbiła rynek pierwszą częścią gry, w której mogliśmy wybudować swoją metropolię. Po ośmiu latach od wydania wspomnianej produkcji, teraz na rynek trafi druga część. Okazuje się, że dla części graczy premiera będzie zdecydowanie bardziej opóźniona, niż było to pierwotnie planowane. Twórcy wytłumaczyli powody tej decyzji.

Cities: Skylines pozwala wirtualnie spełniać marzenia

Wielu marzy o tym, by planować swoje miasto marzeń. Niestety w życiu realnym żaden człowiek na świecie może pozwolić sobie na wybudowanie od podstaw własnego miasta, które działa według wytyczonych przez niego zasad. Miliony ludzi na całym świecie rozmyślają o takiej możliwości, ale z dosyć oczywistych przyczyn nie jest to wykonalne. Dla marzycieli o koncepcji posiadania własnego miasta jest stworzona gra Cities: Skylines. Za produkcję odpowiada studio Colossal Order.

Celem naszej rozgrywki jest wybudowanie miasta, które będzie jak najlepiej połączone komunikacją miejską, a także jego budżet będzie ustabilizowany. Musimy samodzielnie zadbać o to, by miasto miało dostęp do prądu, wody, a także było odpowiednio zabezpieczone przez policję czy inne służby mundurowe. Gdy w 2015 roku gra miała swoją premierę, zyskała bardzo dobre oceny ze strony społeczności.

Reklama

Na październik zaplanowana jest druga część tej głośnej produkcji sprzed już ośmiu lat. Okazuje się jednak, że w tym roku tylko posiadacze komputerów osobistych będą mogli cieszyć się rozgrywką w Cities: Skylines II. Fani konsol nowej generacji będą musieli znacząco uzbroić się w cierpliwość. Twórcy poinformowali o znaczącym opóźnieniu.

Nadchodząca gra zaliczy spore opóźnienie

Okazuje się, że studio Colossal Order nie ma dobrych wieści dla fanów gry. Niestety posiadacze konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S nie będą mogli zagrać już w październiku w tę produkcję, gdy zostanie ona udostępniona na PC. Opóźnienie będzie bardzo duże, gdyż premiera na konsole dopiero nastąpi wiosną przyszłego roku, a dokładna data jak na razie nie jest znana. Deweloperzy podzielili się szczegółami na temat tej decyzji.

Wydaje się, że ruch ze strony Colossal Order jest bardzo słuszny i korzystny dla graczy, a jego wytłumaczenie ma duży sens. Studio uczy się na błędach innych, często bardziej znanych przedsiębiorstw, które wypuszczają gry wideo, które nie są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Przez takie wpadki narasta niezadowolenie ze strony graczy, a zaufanie do produkcji spada. Ostatnio problemy z serwerami dopadły głośną premierę Payday 3. Dlatego też deweloperzy postarają się wypuścić dopracowany produkt.

W ostatnim czasie mieliśmy wiele takich sytuacji i najwyraźniej Colossal Order chce uniknąć wpadki i dlatego nie chce już w październiku publikować wersji na konsole nowej generacji. Miejmy nadzieję, że z pecetową wersją nie będzie żadnych problemów, a gracze ze spokojem będą budować swoje miasta marzeń. Na to jeszcze trzeba będzie trochę poczekać, gdyż premiera nastąpi za niespełna miesiąc.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cities Skylines 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama