Reklama

Chiny zakazują streamowania gier? Kolejny cios dla branży gier

​Restrykcje wprowadzane na branżę gier w Chinach zbierają kolejne żniwa. Zakazano streamowanie na żywo nieautoryzowanych gier wideo, które nie są akceptowane przez tamtejszy rząd.

O sprawie poinformował Reuters. Wdrażane ograniczenia mają przyczynić się do jeszcze większego egzekwowania odgórnie wprowadzanych przepisów. Narodowa Administracja Radia i Telewizji w Państwie Środka poinformowała, iż wszelkiego rodzaju platformy streamingowe nie mogą transmitować tych tytułów, które nie są zatwierdzone przez władze. Na restrykcje szczególnie narażone są zagraniczne produkcje.

Reklama

Rządowy podmiot wyraźnie zaznaczył, że streaming prowadzi do uzależnienia nastolatków od gier, przez co budzi powszechne obawy w społeczeństwie. To z kolei inicjuje środki zaradcze podejmowane i wdrażane przez odpowiedniego regulatora.

Przypomnijmy, iż restrykcje wprowadzane w Chinach na sektor wideo nie jest tematem świeżym. Już w ubiegłym roku tamtejszy rząd podjął wiele działań ograniczających i po prostu uderzających w tę branżę.

W magazynie "Economic Information Daily" gry nazwane zostały "elektronicznym narkotykiem", a później było już tylko gorzej, bowiem kończyło się na kontroli obywateli i firm powiązanych z rynkiem gier wideo. Środki regulacyjne wprowadzano bardzo regularnie i jak widać... nie jest to jeszcze koniec tego typu praktyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy